piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Oświetlenie w Twoim stylu – jak dobrać lampy do wnętrza?

Oświetlenie w Twoim stylu – jak dobrać lampy do wnętrza?

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2022-05-20 14:02:18

Wnętrze może przyciągać uwagę strojną aranżacją, koić zmysły wrażeniem przytulności, intrygować niecodziennym przełamaniem konwencji. Niezależnie od wystroju, na jego odbiór mają wpływ również inne czynniki – między innymi oświetlenie. O tym jak wybrać lampę do danego stylu wnętrza mówi Małgorzata Nowodworska, ekspert Nowodvorski Lighting.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wybór preferowanego stylu wnętrza to połowa sukcesu. Równie istotne jest zadbanie o detale, dzięki którym przestrzeń nabiera osobistego charakteru. Przy wyborze oświetlenia możemy nawiązać stylistyką do przyjętej konwencji lub wręcz przeciwnie – przełamać schematy i postawić na kontrast. W ofercie Nowodvorski Lighting znajdują się oryginalne rozwiązania, dedykowane różnorodnym stylom dekoracyjnym.

 

STYL GLAMOUR, CZYLI ELEGANCJA NA WYSOKI POŁYSK

 

Słowo glamour można przetłumaczyć jako urok, blask, przepych – i takie są również wnętrza urządzone w tej stylistyce. Meble na wysoki połysk, błyszczące tkaniny czy świece - zdobne dodatki tworzą atmosferę luksusu i nadają wnętrzom pałacowego charakteru. Oświetlenie jako jeden z centralnych elementów dekoracyjnych, powinno zatem z jednej strony harmonijnie wpisywać się kierunek wystroju, z drugiej jednak – nadawać całości wrażenia lekkości. Do wnętrz w stylistyce glamour idealnie pasują lampy o zdobnej, aczkolwiek delikatnej formie. Przykładem jest kolekcja CRISTAL, wykonana z efektownych, podłużnych kryształków, które rozświetlone pięknie mienią się we wnętrzu, tworząc niepowtarzalne wzory na ścianie i suficie albo BOSTON, w której finezyjny kształt i szklane wykończenie klosza tworzą delikatny, aczkolwiek intrygujący look, podkreśla Małgorzata Nowodworska.

 

STYL NOWOCZESNY – GEOMETRIA I SYMETRIA

 

Styl nowoczesny to minimalizm i harmonia oraz kolorystyka sprzyjająca relaksowi. Tu liczy się prosta forma, ale we współczesnym wydaniu, które nie znosi nudy. Oświetlenie powinno uzupełniać całość, spójnie komponować się z nią, bez wprowadzania zbędnych zdobień. Bardziej intrygować niż skupiać uwagę. Ciekawym rozwiązaniem dedykowanym przestrzeniom w nowoczesnej stylistyce są lampy z kolekcji MORE TONE, o ciekawej geometrycznej formie z czterema lub pięcioma źródłami światła, które pozwalają na zabawę efektem i tworzenie aranżacji nie tylko w układzie liniowym, mówi Małgorzata Nowodworska. W przestrzenie w stylu nowoczesnym idealnie wpiszą się również lampy z kolekcji LASER, bazujące na delikatnej, a zarazem zdecydowanej formie pionowego, smukłego walca.

 

STYL MODERN CLASSIC – KLASYKA W NOWOCZESNYM WYDANIU

 

Modern Classic to kompromis między przepychem, a nowoczesnym minimalizmem. Charakterystyczne dla tego stylu są nieoczywiste połączenia np. tradycyjnego wzornictwa i współczesnych dodatków. Dominują jasne kolory i formy, nadające przestrzeni wrażenia lekkości i przestronności. W roli oświetlenia idealnie sprawdzą się tu lampy z kolekcji NEWPORT lub NUNTUCET - zarówno w formie kinkietów, jak i zwisów - których design stanowi wyraźne nawiązanie do klasycznego stylu. Ich kolorystyka bazuje na bieli i chromie, harmonijnie wpisując je w nowoczesne wnętrza o tradycyjnym charakterze, mówi Małgorzata Nowodworska.

 

STYL JAPANDI, CZYLI PRZYTULNY MINIMALIZM

 

Połączenie skandynawskiego umiłowania do minimalizmu z japońską sztuką prostoty to charakterystyka stylu Japandi. Motywem przewodnim jest tu idea życia w zgodzie z naturą oraz szacunek dla starych przedmiotów. Oświetlenie to istotny akcent, budujący atmosferę nie tylko designem, ale również grą świateł. W przypadku wnętrz urządzonych w stylu Japandi Idealnie sprawdzą się lampy z kolekcji HERMANOS lub ZENITH oparte na ciekawej formie i neutralnej kolorystyce, nie zaburzającej rytmu całej przestrzeni, mówi Małgorzata Nowodworska.

 

Przy urządzeniu wnętrz warto pamiętać o tym, że oświetlenie to „kropka nad i” całej aranżacji. Odpowiednio dobrane lampy są wyraźnym manifestem preferencji dekoracyjnych mieszkańców oraz sprawiają, że wnętrze jest oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

 

CENY:

 • MORE TONE od 349,00 zł brutto
 • LASER od 99,00 zł brutto 
 • CRISTAL od 299 zł brutto 
 • BOSTON od 599 zł brutto
 • NEWPORT od 299 zł brutto
 • NUNTUCET od 599 zł brutto 
 • HERMANOS od 179,00 zł brutto
 • ZENITH od 169,00 zł brutto

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe