piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Oryginalne wzornictwo w kuchni? Yes, Plissé!
Nowy dzbanek termiczny Alessi Plissé

Oryginalne wzornictwo w kuchni? Yes, Plissé!

KUCHNIA / Kolekcje sprzętów agd / 2022-06-24 17:21:20

Zna je każdy miłośnik europejskiego designu. A ci mniej w nim rozeznani przyznają: „gdzieś już je widziałem…”. Charakterystycznie plisowana kolekcja marki Alessi powiększa się tego lata o niezastąpiony produkt – dzbanek termiczny, który przez długie godziny utrzyma temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów.

Polecane sklepy

allegro

Przedmioty, podobnie jak meble, funkcjonują nie tylko wtedy, gdy są używane, ale także jako obiekty zajmujące przestrzeń. Muszą mieć znaczenie - formalne, estetyczne, symboliczne i wyobrażeniowe nawet wtedy, gdy nie są w użyciu, mówi Michele De Lucchi, włoski architekt i projektant. Jego kolekcja Plissé nadała nowy charakter urządzeniom małego AGD.

Świat po raz pierwszy ujrzał linię plisowanych sprzętów kuchennych w 2018 r., kiedy De Lucchi stworzył dla marki Alessi czajnik elektryczny przypominający przestrzenną rzeźbę. Mimo że projekt zakładał połączenie prostych geometrycznych elementów – korpusu w kształcie stożka, uchwytu w formie walca i wylewki w kształcie trójkątnego graniastosłupa, od początku przyciągał uwagę niecodziennym, trójwymiarowym wzornictwem. Wkrótce do kolekcji dołączyły kolejne sprzęty – toster, wyciskarka do cytrysów, blender kielichowy i ręczny. Tymczasem, jak przyznaje projektant czerpiący w swojej twórczosci z architektury, rzemiosła i rzeźby, inspiracją dla stworzenia kolekcji nie była wcale architektura, a… moda! Plisowane, obszerne formy sukienek i spódnic królowały na wybiegach haute couture w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, kiedy projektanci stawiali na formy przestrzenne, o dużej objętości, dające jednocześnie poczucie lekkości. Wziąwszy na warsztat klasyczną strukturę plisowanej tkaniny, Michele De Lucchi przemienił jej równe, geometryczne załamania w trójwymiarowe obiekty o bardzo nowoczesnym designie.

Kolekcja Plissé Alessi – modny design i wygoda użytkowania

Oprócz wyróżniającego ją spośród innych urządzeń kuchennych wzornictwa, kolekcja Plissé oferuje też wyjątkową funkcjonalność. Obudowy produktów wykonane są z bezpiecznej dla zdrowia żywicy termoplastycznej, która może być w pełni poddana recyclingowi.

Czajnik elektryczny, dostępny w dwóch pojemnościach 1 i 1,7 l, jest wyposażony w filtr zapobiegający osadzaniu się kamienia i czujnik, dzięki któremu samoistnie się wyłącza, jeśli nie nalejemy do niego wystarczającej ilości wody.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów z linii Plissé została natomiast zaprojektowana tak, aby wyeliminować wszelkie wady tego typu sprzętów. Jest wyposażona w antypoślizgową podstawę, przykrywkę, dzięki której się nie kurzy i jest zawsze gotowa do użycia oraz niecieknący, zamykany nalewak. Dodatkowo, sama się wyłącza, kiedy wyciśnie z cytryny ostatnie krople soku.

W plisowanym tosterze przyrumienimy pieczywo na jednym z 6 poziomów intensywności, rozmrozimy, podgrzejemy, a także przypieczemy tylko jedną stronę w funkcji „bajgiel”.

Kielich blendera wykonany jest z wysokiej jakości termoplastiku przypominającego szkło, ale znacznie od niego lżejszego. Hermetycznie zamykany, również pionowo żłobiony, nawiązuje wzorem do antypoślizgowej, plisowanej bazy. Mimo dużej mocy rozdrabniania, blender wyposażono w czujniki bezpieczeństwa, które wyłączą urządzenie, jeśli kielich nie jest właściwie umiejscowiony, a przykrywka ściśle nie przylega do jego krawędzi. Idealnym uzupełnieniem blendera kielichowego jest model ręczny, w swojej wąskiej formie przypominający rzeźbioną kolumnę, wyposażony w końcówki i pojemniki do miksowania, rozdrabniania i siekania.

Plisowana kolekcja Alessi w letniej odsłonie

Repertuar plisowanej kolekcji wzbogacił się tego lata o kolejny projekt – termiczny dzbanek, który tradycyjnie okazuje się nie tylko oryginalny w formie, ale i bardzo praktyczny.

Smukły, przypominający długą pofałdowaną suknię, wykonany jest z odpornej na temperatury żywicy termoplastycznej w obudowie i dwuściennego, bezpiecznego szkła termicznego wewnątrz. Wyposażony w szczelną nakrętkę z przyciskiem ze stali nierdzewnej do otwierania i zamykania, utrzymuje temperaturę gorących napojów do 12 i zimnych do 24 godzin, stając się idealnym wyborem na nadchodzące długie, gorące dni.

Stworzona przez mistrza włoskiego designu, Michele De Lucchi, kolekcja Plissé to doskonały wybór zarówno dla miłośników architektonicznych inspiracji i oryginalnego wzornictwa we wszystkich sferach życia – także kuchennej, jak i pragmatyków, ceniących w urządzeniach domowych przede wszystkim najwyższą jakość i funkcjonalność. Plisowane propozycje Alessi łączą w sobie wszystkie te zalety. Tak jak doskonale skrojona i uszyta na miarę kreacja haute couture.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe