Okap kuchenny Faber VEIL WH 90
Opracowany i testowany we współpracy z projektantem Samuelem Codegoni oraz adeptami prestiżowej mediolańskiej uczelni, ten nowy model rewolucjonizuje klasyczny kształt okapów w postaci odwróconego T. Współczesny kształt welonu nawiązuje do klasycznej linii odwróconego T, redefiniując zasady modelu, który tworzył historię. W nawiązaniu do swojego kształtu, nosi nazwę Veil i jest jedną z ostatnich innowacji, jaką Faber zaprezentował na targach Eurocucina 2014. Zaprojektowany i opracowany przez projektanta Samuela Codegoni we współpracy z grupą czterdziestu adeptów Politechniki Mediolańskiej, okap Veil jest wynikiem długiego procesu badań, trwającego aż cały rok.
Efekt optyczny projektu okapu został odzwierciedlony w jego nazwie: falujący i doskonale dopracowany przedni panel podobny do welonu sprawił, że tak został nazwany model. Veil daje wrażenie delikatności i lekkości poprzez kształt oraz formę prostokątnego elementu, który jest umieszczony w odstępie od ściany, dając efekt unoszenia. Taka forma zwodzi oko i daje efekt przestrzenny, zmieniając sposób postrzegania najbardziej klasycznego i najpopularniejszego kształtu okapu. “Projekt modelu Veil obejmuje wiele różnych, płynnie poruszających się płaszczyzn i modułów” mówi Samuel Codegoni, szef projektu oraz projektant i wykładowca na Politechnice Mediolańskiej. „Poprzez wywołanie szczególnego efektu optycznego, okap daje wrażenie miękkiej i elastycznej, niemal unoszącej się formy, podczas gdy w rzeczywistości jest to prostokątny panel umieszczony w odstępie od ściany, co na pierwszy rzut oka jest niedostrzegalne."
Frontowy panel okapu dodatkowo może być wykończony w kolorze czarnym matowym lub białym oraz w wersji białej matowej (Corian), czyniąc zewnętrzną część okapu jeszcze bardziej delikatną. Czysta i elegancka forma sprawia, że Veil doskonale pasuje do kuchni zaprojektowanej w układzie liniowym, zgodnie z najnowszymi trendami branży. Wyrafinowany projekt obudowy okapu Veil nie wpływa na parametry pracy urządzenia, a cała konstrukcja w rzeczywistości służy zapewnieniu najwyższej efektywności. Okap posiada wyjątkowo wysokie możliwości w zakresie wydajności - sięga ona 720 m3/h przy pracy na biegu intensywnym. Opatentowany przez firmę Faber system LED Light oświetla płytę grzewczą łagodnym i ciepłym, lekko rozproszonym światłem, zużywając przy tym zaledwie 2W energii elektrycznej. Wreszcie kolejne i nie mniej ważne rozwiązanie zastosowane w okapie - zespół wentylatora Energy - gwarantuje zwiększenie wydajności pracy przy jednoczesnej redukcji głośności.
Inspirując się zasadą “forma idzie za funkcją” (“forms follow function”) wprowadzoną przez amerykańskiego architekta Louisa Henrego Sullivana, Faber zawsze tworzy urządzenia w pełni funkcjonalne, kładąc duży nacisk na linię, materiały i kształty takie, aby zapewnić najwyższe standardy oczyszczania powietrza w pomieszczeniach kuchennych.
źródło: faber/pięknydom243.pl