piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Odpływ liniowy – czym kierować się przy zakupie?
Laveo

Odpływ liniowy – czym kierować się przy zakupie?

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2020-03-16 13:47:58

Proste rozwiązanie gwarantujące wygodę, estetykę oraz higienę. O czym mowa? Odpływ liniowy to coraz częstsze rozwiązanie stosowane w łazienkach. Ledwo dostrzegalny, subtelny, a przy tym gustowny. Na czym polega jego fenomen i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu i montażu? Podpowiada ekspert marki Laveo.

Polecane sklepy

allegro

Zainstalowany w podłodze lub ścianie odpływ liniowy to coraz częściej stosowane rozwiązanie we współczesnych łazienkach, które pozwala na zachowanie jednolitego projektu pomieszczenia. Kafelki w strefie prysznicowej mogą stanowić przedłużenie reszty łazienki, czyniąc granicę niemal niewidoczną. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy utrzymać wnętrze w jednolitym tonie i monokolorze. To także sposób na optyczne powiększenie przestrzeni w łazience oraz na bezpieczeństwo – rezygnując z brodzika, pozbywamy się również problemu wysokich progów stanowiących problem zwłaszcza dla osób starszych, korzystających z prysznica. Z drugiej strony, zastosowanie kontrastujących kafli na podłodze bezpośrednio pod prysznicem może stanowić wyraźne rozgraniczenie strefy kąpielowej od reszty łazienki.

Niezależnie od wyboru, minimalistyczny odpływ liniowy wpasowuje się w kafelki, stanowiąc niemal ich integralną część, nie odwracając uwagi od ich designu. Odwodnienie liniowe umieszczone w podłodze to eleganckie rozwiązanie, wpasowujące się w nowoczesny klimat wnętrz. Wśród najmniej widocznych odpływów wymienić można modele Slim, Burgo czy Soria z oferty marki Laveo, dostępne w różnych wariantach długości w zależności od potrzeb – od 40 do nawet 100 cm. Szeroka oferta wzorów stwarza nieograniczone wzory aranżacyjne, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom klientów. Jako wyrazisty, mocny akcent przełamujący kompozycję łazienki doskonale sprawdzi się odpływ z pełnym rusztem w kolorze czarnym zarówno w podłodze (seria Ronda) jak i na ścianie (seria Burgo). Dla odbiorców ceniących spójność doskonałym rozwiązaniem będą odpływy liniowe z serii Plado oraz Soria. Płytki wklejone w ruszt pozwalają na zharmonizowanie odpływu z resztą strefy natryskowej, tworząc zintegrowaną, współgrającą przestrzeń. Z myślą o miłośnikach delikatnych rozwiązań powstała również seria Slim, która dzięki zastosowaniu wąskiego rusztu doskonale wpasuje się w eleganckie, minimalistyczne wnętrza.

Tak subtelne rozwiązanie stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne, pozbywając się ograniczeń stawianych dotychczas przez brodziki. Niewielkim wysiłkiem, za pomocą odpowiednich materiałów, w domowym zaciszu możemy zaprojektować salon kąpielowy niczym z katalogów wnętrzarskich.

Prysznic bez brodzika – od czego zacząć?

Zanim przejdziesz do zakupu, skonsultuj swoje pomysły z fachowcem, który powinien sprawdzić łazienkę, wskazać parametry odpływu, możliwego do zastosowania w swoim projekcie. Powinien przede wszystkim określić stan podłogi, w której chcemy zamontować odpływ liniowy oraz wysokość stropu. To między innymi od tych czynników zależy, czy możliwe będzie wykonanie wylewki, która w efekcie stworzy kąt umożliwiający wodzie spłynięcie w kierunku odwodnienia. Powinien również zająć się przygotowaniem podłogi zgodnie ze standardami oraz typem montażu odpływu. Niewielka zredukowana wysokość zabudowy pozwala na montaż odpływu bez konieczności tworzenia głębokich wkuć czy wylewania grubej warstwy posadzki, co pozwala na montaż odpływów Laveo tam, gdzie montaż innych odpływów nie jest możliwy. W przypadku odpływów ściennych ich niewielka szerokość pozwala na montaż w ściankach działowych. Stalowa obudowa syfonu jest wytrzymałym i trwałym rozwiązaniem – zarówno na etapie montażu jak i już podczas użytkowania. Solidne, trwałe wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej pozwala na bezawaryjne cieszenie się odpływem idealnie dopasowanym do łazienki przez długie lata.

Warto, aby zamontowanie odpływu liniowego zaplanować już na etapie projektowania łazienki. W tym przypadku bardzo ważna jest wysokość i umiejscowienia różnych elementów wnętrza, w zależności od tego, gdzie zamierzamy zamontować odpływ liniowy – w podłodze czy w ścianie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dostosować resztę zabudowy i uniknąć problemów montażowych. Zwróćmy uwagę na zalecenia instalatora, który powinien również fachowo przygotować podłogę do wyodrębnienia strefy prysznicowej, umożliwiającej przemieszczanie wody dzięki subtelnemu spadowi

– mówi Daniel Klimczak, product manager Laveo.

Odwodnienie liniowe jest również łatwe do utrzymania w czystości. W każdej chwili można wyczyścić sitko – wystarczy użyć dołączonego do zestawu haczyka, aby z łatwością wyjąć ruszt odpływu i wyczyścić syfon odwodnienia w strefie natryskowej.

Takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w małych mieszkaniach z niewielką łazienką, ale również w takich o dużej powierzchni, przypominających salon kąpielowy. W obu przypadkach odpływ liniowy to ergonomiczne, wygodne i przede wszystkim efektowne rozwiązanie na miarę trendów 2020 roku, znoszące dotychczasowe bariery w projektowaniu przestrzeni łazienkowej.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe