piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Noworoczne porządki zacznij od kosza na odpadki!

Noworoczne porządki zacznij od kosza na odpadki!

KUCHNIA / Inne / 2018-01-30 12:08:00

Czy wybierając kosz na śmieci myślisz „To tylko kosz na śmieci”? Jeśli tak, czas na zmianę podejścia! Kosz stanowi ważny element wnętrza, zmienia jego styl i charakter. Nieistotne, czy wybierzesz kosz na odpadki, do kuchni, na makulaturę, pedałowy czy dotykowy. Odpowiednio dopasowany sprawi, że noworoczne porządki będą łatwiejsze, a pomieszczenie stanie się bardziej przyjazne dla domowników!

Polecane sklepy

allegro

Jak wybrać idealny kosz? Odpowiedz sobie na parę pytań!

  • Jaki rodzaj pokrywy wolisz? Kosze pedałowe otwierają się po naciśnięciu stopą, kosze na makulaturę w ogóle nie mają pokrywy, a kosze dotykowe otworzysz za pomocą dotknięcia.
  • Przemyśl, ile masz miejsca w pomieszczeniu. Potrzebujesz przestrzeni? Kosze z płaskim tyłem (Flat Back) idealnie przylegają do ściany, a te do montażu w szafce zgrabnie ukrywają się w jej wnętrzu. Będziesz zaskoczony, ale możesz też zdecydować się na kosze do powieszenia na ścianie!
  • Segregujesz śmieci? Jeśli tak wybierz kosze, które pomogą ci uporządkować odpadki, czyli takie z podzielonym komorami.  
  • Liczy się rozmiar. Pamiętaj, że dostępne są kosze w różnych pojemnościach - od 3 do nawet 60 litrów.
  • Niech twój kosz będzie eko! Wysłużony kosz na śmieci nie powinien być odpadkiem! Zwróć uwagę na kosze, które zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i same mogą być ponownie użyte! 
  • Gwarancja. Jeśli chcesz zainwestować w piękny i wart swoje ceny kosz wybieraj taki, który posiada długą gwarancję.

Znajdź odpowiedni kosz na odpadki

Kosz pedałowy, np. Brabanita newIcon  to kosz, który jest uosobieniem niewymuszonej elegancji. Kosz dostępny jest w aż 19 wersjach kolorystycznych i pojemnościach 3, 5, 12, 20 i 30 litrów. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić ciche zamykanie i lekkie otwieranie dzięki mechanizmowi pedałowemu. Metalowy pedał zapewnia stabilną konstrukcję kosza. Czy wiesz, że kosz newIcon w aż 40% został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu?  Zakup kosza wspiera fundację The Ocean Clean Up, która wyławia plastik dryfujący po wodach oceanów. Cena w zależności od modelu i pojemności od 108 do 466 złotych.

Konstrukcja kosza FlatBack pozwala umieścić kosz przy samej ścianie i tym samym zaoszczędzić sporo miejsca. Dzięki opatentowanym zawiasom ściana i pokrywa kosza pozostają niezarysowane. Technologia MotionControl sprawia, że kosz zamyka się bardzo cicho, wręcz bezszelestnie, a pedał pracuje bardzo lekko. Wewnętrzne wiaderko można wyjąć, co ułatwia utrzymanie czystości. Z tył kosza znajduje się uchwyt, który umożliwi przenoszenie pojemnika. Cena w zależności od modelu i pojemności od 700 do 800 złotych.

Kosz dotykowy, np. Touch Bin będzie strzałem w dziesiątkę jeśli szukasz czegoś poręcznego. Ten typ otwiera się przy najdelikatniejszym dotknięciu a zdejmowalna pokrywka wraz z lekkim i funkcjonalnym wewnętrznym wiaderkiem umożliwiają szybkie opróżnianie kosza. Jego obsługa jest bardzo prosta - od otwierania po zmianę worków i czyszczenie. Kosze typu Touch Bin dostępne są w wielu wersjach od takich, które stoją na wysokich nóżkach po klasyczne, okrągłe modele. Wszystkie dostępne w wersji wielokomorowej, która ułatwia segregowanie odpadków. Cena w zależności od modelu i pojemności od 233 do 889 złotych.

Kosze Sort&Go to  ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz przestrzeń, usprawnisz segregację, zbieranie i transport odpadów. Kolekcja Sort & Go obejmuje kosze o pojemności: 6, 12 i 16 litrów.  Kosze dostępne są w kolorach: czarny, szarym, miętowym i żółtym. Możesz postawić je na podłodze, w szafce, na blacie lub powiesić na ścianie bądź drzwiczkach szafki. Cena w zależności od modelu i pojemności od 94 do 306 złotych.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe