piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nowoczesna energia. Salon i sypialnia w stylu Soft Loft
Biuro domowe w salonie? Efektywne wykorzystanie przestrzeni sprawia, że soft loft to styl także do mniejszych wnętrz - niekoniecznie w starych kamienicach czy fabrykach. / fot. Komandor

Nowoczesna energia. Salon i sypialnia w stylu Soft Loft

MEBLE / Szafy / 2022-08-28 17:41:12

Niekwestionowana dominacja stylu minimalistycznego oraz skandynawskiego we wnętrzach obudziła w nas potrzebę większej wyrazistości i ekspresji indywidualizmu. Duch nowej energii i dzisiejszych czasów wkraczają w nasze wnętrza i znajdują swój wyraz w trendzie Soft Loft.

Polecane sklepy

allegro

Niektóre przestrzenie domowe aż się proszą by podkreślić ich własny, wyrazisty charakter. Czasami wystarczy element, który obudzi tę potrzebę: wysoki sufit, odsłonięte instalacje, ceglana ściana, duże okna, otwarty plan. Szkoda nie wykorzystać tego daru, z którego przecież nie każdy może skorzystać.

Dzięki takim smaczkom wnętrze domu staje się cichym bohaterem naszej codzienności. Chociaż niekoniecznie gra przecież pierwsze skrzypce. Trend Soft Loft to kierunek, który pokazuje, jak poszukiwać autentyczności i nowej energii w tym, co współczesne. Zarazem nie boi się czerpać siły ze znaków przeszłości: betonu starych budynków, cegieł odsłoniętych po skuciu tynków, spatynowanego metalu konstrukcji czy instalacji. Takie dodatki nadają smaku całej stylizacji. Soft Loft pozwala czerpać z esencji już troszkę ogranego pierwotnego stylu loftowego, ale wnosi do niego życie i energię nowej interpretacji. Więcej tu elementów ocieplających - zieleni, tkanin czy drewna. Więcej tu blasku.

Drewno to materiał, który śmiało wkracza w loftową przestrzeń. Najchętniej w ciemnej, prawie wypalonej odmianie, która sygnalizuje „to przestrzeń z doświadczeniem i przeszłością”. Dawna industrialna surowość pokoi i ich przestronność zyskują też kontrapunkt w postaci miękkich i obszernych mebli tapicerowanych. Zyskujemy odrobinę luksusu, ale z ludzką twarzą. Przystępnego, otulającego i niedeprymującego.

- Ważna dla wnętrz w stylu Soft Loft jest personalizacja. To wnętrza z charakterem, przeważnie bliskim temu, kim my jesteśmy. Dlatego w takich wnętrzach meble na wymiar czy zabudowy są rozlokowane punktowo. Nie ukrywamy całych ścian, a schowki zajmują głównie wnęki i kąty. Często są to konstrukcje otwarte albo rozbite na moduły połączone ze sobą w kreatywny, praktyczny sposób - wyjaśnia Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Wnętrza w stylu Soft Loft to przestrzenie otwarte, w których poszczególne strefy się przenikają. Przestronność jest ich nieodzownym wyznacznikiem, ale nie może przytłaczać nadmiarem „powietrza”. Dlatego meble na wymiar pozwalają efektywnie zagospodarować salon, który staje się przestrzenią multifunkcyjną - możemy tu urządzić zarówno strefę relaksu, spotkań, jadalnię czy wygodne miejsce do pracy.

System przeszkleń Lumi sprawdzi się zarówno jako przegroda między pomieszczeniami, jak też do stworzenia nowoczesnej garderoby. Aby ją wykreować wcale nie trzeba budować ścian.

System przeszkleń Lumi sprawdzi się zarówno jako przegroda między pomieszczeniami, jak też do stworzenia nowoczesnej garderoby. Aby ją wykreować wcale nie trzeba budować ścian.

Co wyróżnia styl Soft Loft?

  • Meble w odcieniach grafitu i czerni ze strukturami metali czy rustykalnego drewna.
  • Proste i nowoczesne formy zabudowy i szaf - świetnie pasują do obszernych mebli tapicerowanych.
  • Dekoracyjne oświetlenie o wyrazistej formie.
  • Wnętrza niepowtarzalne, indywidualne, nie stroniące od kontrastów i nieszablonowych rozwiązań.
  • Wykorzystanie konstrukcji metalowych do aranżowania przestrzeni - zwłaszcza w kreatywnym połączeniu ze szkłem.
  • Wykorzystanie przeszklonych, ruchomych ścianek działowych, które nawiązują do oryginalnych pofabrycznych przestrzeni loftowych.
  • Otwarty plan przestrzeni - ale bez dużych, pustych fragmentów.
  • Lekkie, przeziernie lub ażurowe konstrukcje pozwalają wydzielić strefy robocze bez wprowadzania wyrazistych rozdzieleń.
  • Dobre doświetlenie naturalnym światłem, duże okna zewnętrzne z grubymi, obfitymi zasłonami lub żaluzjami.
  • Połączenia kamienia i betonu z drewnem w ramach jednej płaszczyzny (np. ścian).
  • Proste, czyste sufity z betonową strukturą, lampy podwieszane nisko by nie zaburzać jednorodności górnej powierzchni.
  • Podłogi wyłożone ciemnym, „przepalonym” drewnem, często z deskami układanymi w jodełkę.
  • Przestrzeń uporządkowana, bez dużej liczby elementów dekoracyjnych, za to z widocznymi dodatkami funkcyjnymi (lampy na wysięgnikach, elementy urządzeń audio-wideo, widoczne elementy instalacji).
  • Zabudowa w konstrukcji mieszanej - otwarte półki wymieszane z zamykanymi schowkami.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe