piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Nie tylko do wnęki! Do narożnika, holu, sypialni, salonu…

Nie tylko do wnęki! Do narożnika, holu, sypialni, salonu…

SYPIALNIA / Szafy / 2023-12-28 12:51:48

Szafy z drzwiami przesuwnymi nie muszą stać wzdłuż prostej ściany. Wykonane na miarę meble pozwalają naprawdę efektywnie wykorzystać także narożniki pomieszczeń – zarówno wklęsłe, jak i wypukłe. A ponieważ zabudowy te mogą mieć też zróżnicowane głębokości oraz dowolną organizację wewnętrzną, pomogą uporządkować wszystkie niezbędne w domu rzeczy. U progu nowego roku na tego typu zabudowy warto więc spojrzeć świeżym okiem!

Polecane sklepy

allegro

Standardowe modele szaf narożnych mają dobrze znane ograniczenia. Na ogół nie wykorzystują w pełni dostępnej przestrzeni ani wysokości pomieszczenia, a rozplanowanie ich wnętrza jest mocno ograniczone wyborami producenta. Zupełnie inne potencjały niosą z sobą zabudowy na miarę Raumplus. W czym rzecz? Indywidualnie zaprojektowana szafa dopasuje się tak do potrzeb użytkownika, jak i do układu ścian. Mowa m.in. o wszelkiego typu załamaniach i uskokach. Poszczególne segmenty szafy mogą mieć przecież zróżnicowaną głębokość. W ten sposób problematyczne punkty mieszkania zamienią się w praktyczną przestrzeń do przechowywania, dyskretnie ukrytą za drzwiami przesuwnymi – funkcjonalnymi i wygodnymi.

Łącznie funkcji

Choć mówimy tu o głównie o garderobach, zabudowy meblowe pozwalają zupełnie dowolnie określać (a także rekonfigurować) funkcje szaf. W częściach głębokich mogą się znaleźć swobodnie rozmieszczone drążki na odzież na wieszakach, szuflady z bielizną, schowki na walizki oraz na urządzenia gospodarstwa domowego. W częściach płytszych – półki na ubrania poskładane w kostkę. Wszystko to zasłonią fronty pełne. Z kolei za frontami szklanymi albo w otwartych częściach zabudów można zgromadzić np. domową biblioteczkę, zbiory płyt czy gromadzoną przez lata kolekcję. Łączenie wielu funkcji w obrębie jednej dużej zabudowy warto polecić zwłaszcza w przypadku małych mieszkań. Gdy każda rzecz będzie miała swoje stałe miejsce, w domu nigdy nie będzie panował rozgardiasz. A dodatkowo przesuwne fronty usuną z pola widzenia wizualny nadmiar przedmiotów, co jest niezmiernie ważne i dla wrażenia ładu, i dla odczucia przestronności.

W rogu lub na rogu

Szafy Raumplus znane są jako sposób na efektywne wykorzystanie wnęk czy narożników pomieszczeń. Warto poznać je także jako system odpowiedni do montażu na narożnikach wypukłych. Ustawianie w takich miejscach mebli gotowych niemal nigdy nie daje satysfakcjonujących rezultatów użytkowych i wizualnych. Systemy Raumplus przynoszą rozwiązanie. Zgrabnie obiegają ściany, tworząc harmonijną wizualnie, a przede wszystkim wysoko funkcjonalną strefę przechowywania w miejscu dotychczas niewykorzystanym.

Tego rodzaju zabudowa znakomicie sprawdzą się m.in. w jednoprzestrzennych strefach dziennych domów i mieszkań, np. na styku salonu z holem, z kuchnią czy z jadalnią. W każdej sytuacji przyjmie odpowiednią do miejsca rolę. W przedpokoju zapewni przestrzeń do przechowywania okryć wierzchnich i butów, ale też dla odkurzacza czy składanej suszarki. W kuchni sprawdzi się jako spiżarka. W jadalni pozwoli mieć pod ręką zapasy naczyń i obrusów. A od strony części wypoczynkowej – zadba o wygodny dostęp do lektur, gier oraz zasobów domowego barku.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe