piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Namioty tipi – dlaczego dzieci tak je kochają?

Namioty tipi – dlaczego dzieci tak je kochają?

INNE / Inne / 2022-09-01 14:17:09

Sekretna baza z koca i krzeseł, szałas zrobiony z gałązek w ogrodzie, kryjówka pod zasłoniętym firanką stołem. Brzmi znajomo? Tworzenie ukrytych przed okiem dorosłych miejsc wielu wspomina jako najlepszą zabawę dzieciństwa. Czasy się zmieniły, ale dziecięce upodobania niekoniecznie. Zwłaszcza jeśli chodzi o sekretne kryjówki, w których wyobraźnia działa na „zwiększonych” obrotach. Teraz takie miejsce może na stałe znaleźć się w pokoju dziecięcym, tarasie, balkonie czy też ogrodzie. Wystarczy zaopatrzyć się w namiot dziecięcy tipi

Namiot tipi – co to takiego?

Namiot dziecięcy tipi to urokliwa kryjówka nawiązująca wyglądem do namiotów zamieszkiwanych niegdyś przez Indian. Namiot tipi w dziecięcej wersji składa się z czterech kijków nawleczonych na materiał, tworzących konstrukcję o czterech ścianach. Jedna ściana niemal w całości przeznaczona jest na wejście, które można całkowicie odsłonić, przywiązując materiał za pomocą sprzączek do boku. W każdej chwili można jednak zasłonić wejście i całkowicie przenieść się do świata wyobraźni. Namioty tipi to w pełni bezpieczne miejsca do dziecięcych zabaw – uszyte z materiałów spełniających najwyższe standardy, tworzą solidną i wytrzymałą konstrukcję. Namioty tipi z łatwością można przenieść w dowolne miejsce domu czy ogrodu. Zmiana miejsca zapewne wpłynie na funkcjonalność. Królewski zamek otoczony fosą, jaskinia pełna diamentów czy forteca nie do zdobycia przez smoki w ogrodzie może zmienić się w chatkę krasnoludków lub łódź podwodną. Nawet nie sposób wymienić wszystkich potencjalnych zastosowań. Każdy rodzic kilkuletniego malucha wie, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Namioty tipi stanowią dla wyobraźni szkrabów doskonałą pożywkę. Są na tyle duże, że pomieszczą całą skarbnicę dziecięcych akcesoriów do zabawy i kilkoro dzieci. Z drugiej strony zapewniają przytulność i intymność. Wspierają uważność i skupienie oraz rozbudzają kreatywność. Są królestwem, które dzieci całkowicie biorą we władanie. I za to maluchy je uwielbiają.

Namiot dziecięcy tipi – od jakiego wieku?

Namiot tipi sprawdzi się doskonale dla dzieci od drugiego roku życia. Może stać się ulubionym miejscem do pierwszych zabaw w chowanego lub uproszczonej wersji „a kuku”. Młodsze dzieci również mogą cieszyć się urokami zabaw w tipi. Pamiętaj jednak, aby uczestniczyć w nich razem z nimi i mieć je na oku dzięki całkowitemu odsłonięciu wejścia. Miękka welurowa mata, która wyścieła wnętrze tipi dla dziecka, śmiało może być miejscem przeglądania pierwszych książeczek czy ćwiczenia siadania i przewracania na brzuch. Czy istnieje górna granica wieku? Wszystko zależy od dziecka. Nawet szkolne dzieci uwielbiają spędzać czas w tipi. To dla nich miejsce wyciszenia i naładowania akumulatorów.

Tipi do pokoju dziecka – wnętrzarski hit

Konstrukcja z kocy, poduszek i krzeseł zwykle nie jest wymarzoną przez rodziców ozdobą salonu. Namiot tipi, choć odgrywa podobną rolę, nie wpływa negatywnie na doznania estetyczne dorosłych. Namioty tipi są niezwykle urokliwe. Szeroki wybór materiałów pozwala dopasować je do stylu, w jakim urządzony jest dziecięcy pokoik. A nawet jeśli obozowisko tymczasowo zostanie rozbite w salonie, będzie stanowiło miłą dla oka dekoratorską ozdobę. Pokoik dziecięcy wyposażony w namiot dziecięcy tipi nabiera wyjątkowego charakteru. Pasuje do najmodniejszych wnętrzarskich trendów – stylu boho i skandynawskiego. Zdecydowanie ociepla wnętrze i nadaje mu przytulności. To doskonały wybór, jeśli nie masz pomysłu na to, jak uatrakcyjnić wygląd dziecięcego kącika.

Namiot dziecięcy tipi – doskonały pomysł na prezent

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu, który posłuży dziecku przez długie lata, da mu radość, przestrzeń do zabawy, a jednocześnie pobudzi jego wrodzoną kreatywność – tipi dla dziecka to doskonały pomysł. Nie potrzeba do niego instrukcji obsługi. Zabawa w sekretne kryjówki, bazy czy fortece nie do zdobycia jest aranżowana przez dzieci od pokoleń. Tipi do pokoju dziecka odpowie na naturalną potrzebę malucha i sprawi radość. Czego chcieć więcej?

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe