Myjki ciśnieniowe do domowego użytku
Każdy, kto choć raz samodzielnie mył samochód, rower, podjazd czy elewację swojego domu wie, jak pomocnym urządzeniem może być myjka ciśnieniowa. A to tylko część jej zastosowań. Zatem jeśli cenisz sobie czystość i porządek wokół, myjka będzie doskonałym zakupem.
Czym się kierować przy wyborze myjki?
Przede wszystkim najpierw powinniśmy zdecydować do czego mamy zamiar używać myjki. Dzięki temu możemy określić, jaka moc będzie nam potrzebna - im większe ciśnienie, tym łatwiejsze oczyszczanie powierzchni. Do użytku domowego z powodzeniem wystarczy urządzenie oferujące do 150 barów. Jeśli jednak planujesz mycie dużych, mocno zabrudzonych płaszczyzn, pomyśl o większej liczbie. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana głowica myjki. Bardzo popularnym materiałem jest aluminium, które w zupełności wystarcza do użytku „od czasu do czasu”. Dla bardziej intensywnej pracy najlepszym wyborem będzie mosiądz, który gwarantuje większą trwałość. Podobnie rzecz się ma z pistoletami - te metalowe będą znacznie bardziej odporne na uszkodzenia od plastikowych. Prócz tego pomocnymi mogą się okazać wszelkie akcesoria dostarczane wraz ze sprzętem - pistolety, regulowane końcówki, końcówki czyszczące etc. Choć nie są one niezbędne, to z całą pewnością ułatwią pracę. Chcąc kupić myjkę ciśnieniową, należy też przypatrzeć się takim wartościom, jak wydajność pompy, maksymalna temperatura wody czy długość kabla zasilającego. Ponadto ważnym czynnikiem jest gwarancja udzielana przez producenta, jeśli chcemy mieć pewność, że urządzenie będzie nam długo służyło.
Wśród myjek wyróżnia się przede wszystkim trzy rodzaje ze względu na intensywność użytkowania:
- elektryczna - to najpowszechniejszy typ myjki przeznaczonej do domowego użytku. Do jej działania wystarczy prąd biegnący z gniazdka elektrycznego.
- hybrydowa - pozwala na zastosowanie akumulatora, co znacznie ułatwia pracę, gdy nie mamy dostępu do źródła zasilania. Jednak w myśl zasady „coś za coś” musimy się liczyć z większą wagą i wymiarami urządzenia, a także ograniczonym czasem działania.
- spalinowa - jako paliwa używa benzyny lub oleju napędowego. Za sprawą swojej wydajności są przeznaczone bardziej do profesjonalnych rozwiązań
Krótka specyfikacja myjki Greenworks G1:
- Maksymalne ciśnienie: 100 bar
- Maksymalny przepływ wody (l/godzinę): 400 l
- Maksymalna temperatura wody: 60°
- Moc silnika: 1300 W
- Długość kabla: 5 m
- Pompa samozasysająca
- Akcesoria: lanca przedłużająca, końcówka do piany, regulowana dysza wylotowa, złączka na filtr, złączka wlotu/wylotu, wbudowany pojemnik z detergentem [[[zdjecie,9456,duze]]]
źródło: greenworks/pięknydom24.pl