piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Must Have 2016 dla krzesła Aldo i stołu Lorem

Must Have 2016 dla krzesła Aldo i stołu Lorem

MEBLE / Stoły i stoliki / 2016-07-06 19:14:00

Krzesło Aldo projektu Jadwigi Husarskiej­Sobiny oraz stół Lorem autorstwa Nikodema Szpunara zostały wyróżnione w plebiscycie Must Have 2016.

Polecane sklepy

allegro

Dwie tegoroczne nowości Pagedu zdobyły wyróżnienie w plebiscycie Must Have 2016. Należące do Paged Collection krzesło Aldo oraz stół będący częścią kolekcji Lorem. Krzesło premierowo zaprezentowane zostało na kwietniowych targach Salone del Mobile 2016. Z kolei kolekcja Lorem, do której należy stół, jest jedną z nowości w ofercie mieszkaniowej Pagedu, której prezentacja miała miejsce na targach Meble Polska 2016. W modelu Aldo umiejętnie zostały połączone nowoczesność, klasyka i funkcjonalność. Oparcie i tylne nogi modelu wygięte zostały z jednego kawałka drewna bukowego. Ten charakterystyczny element wykonany jest ręcznie w fabryce Pagedu w Jasienicy, która jako jedna z niewielu na świecie kultywuje tradycyjną technikę gięcia drewna na gorąco. Innym nawiązaniem do klasyki jest oparcie w stylu krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona. Kluczowa funkcjonalność Aldo to możliwość sztaplowania siedzisk jedno na drugie. Na kolekcję składa się krzesło oraz stołek barowy.

Stół Lorem wykonany jest z drewna dębowego ma lekki, a zaraz stabilny charakter. Charakterystyczny dla modelu jest podcięty blat oraz nawiązujące do krzeseł z kolekcji przekrój w kształcie litery „D”. Cechą wyróżniającą stół jest idealne wyważenie między kompaktowymi wymiarami a komfortem użytkowania. Stół mieści 6 osób, a po rozłożeniu 8­10. Zastosowanie jednokierunkowego mechanizmu rozkładania powoduje, że blat w formie złożonej nie jest podzielony, lecz jest jednolitą powierzchnią. Po rozłożeniu stół ujawnia swój unikatowy charakter dzięki zestawieniu zaokrągleń narożników głównego i dokładanego blatu. Kolekcja Lorem obejmuje modułowe meble przeznaczone do wyposażenia sypialni i jadalni.

źródło: paged/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe