piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
MORSKA BRYZA
fot. KODO

MORSKA BRYZA

DESIGN / Projektanci / 2023-03-09 16:52:43

Nadmorska realizacja marzeń – tak można określić niespełna 70-metrowy apartament zlokalizowany na nowym osiedlu w Gdańsku, zaprojektowany i zrealizowany przez pracownię KODO.

Polecane sklepy

allegroKameleon Projektowaniekoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Mieszkanie z przeznaczeniem na wynajem wykończono w duchu marynistycznym, który przewija się zarówno w bazowych, jak i w drobniejszych elementach wykończenia.

Podstawą projektu aranżacji apartamentu był przygotowany przez inwestorów moodboard – zestawienie ich upodobań estetycznych, pomysłów, preferowanej kolorystyki i wymaganych rozwiązań. Głównym założeniem było nieszablonowe połączenie minimalizmu z funkcjonalnością, łatwością utrzymania i wytrzymałością wykorzystanych materiałów oraz wyposażenia. Zrealizowano je już na etapie projektowym – dzięki nietypowym wyborom kolorystycznym, dokładnej analizie dostępnej przestrzeni pod kątem jej użytkowości oraz wnikliwej selekcji dostępnych rozwiązań aranżacyjnych.

Powstało mieszkanie eleganckie i nowoczesne. Pięć głównych, przejrzyście wydzielonych pomieszczeń – salon z aneksem kuchennym, sypialnia, pokój biurowo-gościnny, łazienka i toaleta – zostało urządzonych tak, by sprostać wymaganiom wynajmu zarówno krótko-, jak i długoterminowego. Wygodne i przestrzenne, a jednocześnie przytulne i pełne światła powierzchnie wyposażono w uniwersalne sprzęty – duże stoły, biurka, wygodne krzesła, łóżka, tapicerowane meble, funkcjonalne stoliki i półki. Znajdziemy tu mnóstwo miejsca do przechowywania – tak, by wpisywać się zarówno w potrzeby cyfrowych nomadów, jak i rodzin z dziećmi.

W ten sposób powstała przestrzeń nie tylko ponadczasowa i funkcjonalna, lecz również – zgodnie z oczekiwaniami inwestorów – unikatowo piękna. To założenie wcielono w życie nieszablonowym projektem oraz staranną selekcją dostępnych na rynku rozwiązań i elementów wyposażenia.

Lekkie barwy – biel, beż i szarości – z akcentami zgaszonego błękitu i stali, uzupełnione jasnymi odcieniami drewna, złożyły się na nowoczesny efekt z ciepłą nutką klasyki. Podbijają go nietypowe dodatki, które przykuwają uwagę w każdym pomieszczeniu: przestrzenne przepierzenia z lameli, skonstruowane na linii łuku designerskie oprawy świetlne, siedziska nad krytymi grzejnikami, oryginalne przesłony okienne, nietypowa ceramika łazienkowa, grafiki naścienne, a nade wszystko – drobne morskie akcenty dekoracyjne i wszechobecne łuki, przypominające o tym, że morze mamy niemal w zasięgu ręki.

Nowocześnie eleganckie, jasne i przytulne mieszkanie z designerską nutą stanowi doskonały przykład tego, że przestrzeń przygotowana pod wynajem wcale nie musi być nudna. Zatem – a może nad morze?

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe