piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Modne trendy w łazience
FERRO

Modne trendy w łazience

AKCESORIA / Baterie łazienkowe / 2024-04-08 10:12:59

Trendy w projektowaniu wnętrz ulegają zmianom w ciągu lat, często powracając do wcześniejszych stylów w nowych odsłonach. Jedną z cech charakterystycznych współczesnego projektowania jest możliwość personalizacji. Przez wielość rozwiązań na rynku, każdy ma szansę dopasować łazienkę do swoich indywidualnych potrzeb i gustów.

Polecane sklepy

allegro

Obecne trendy przenikające przez różne style koncentrują się głównie na prostych formach, klarownych liniach i proporcjach, które są spójne i zbalansowane. Naturalne surowce jak drewno, kamień, marmur, oraz stonowane barwy, często wybierane są ze względu na zdolność wywoływania uczucia spokoju i relaksu. Duże płytki położone na ścianach i podłogach sprawiają wrażenie większej przestronności. Tradycyjne kabiny prysznicowe ustępują miejsca otwartym prysznicom, coraz częściej decydujemy się również na wolnostojące wanny. Inteligentne rozwiązania technologiczne, takie jak systemy oszczędzania wody, baterie wyposażone w czujniki dotykowe, lustra z oświetleniem LED czy ogrzewanie podłogowe, zyskują na popularności. Wybór stylu zależy od preferencji użytkownika, ale również ogólnego charakteru i rozmiaru salonu kąpielowego. Połączenie tych aspektów pozwala stworzyć wyjątkowe, spersonalizowane aranżacje.

Industrialne korzenie

Projekt łazienki w stylu loftowym o mniejszej powierzchni emanuje praktycznością. Charakteryzuje się elementami czerpiącymi inspirację z dawnych fabryk i magazynów. To bardziej nowoczesna i wygodna odmiana stylu industrialnego, łącząca beton, drewno oraz czarną stal. Szafka pod umywalkę wyposażona jest w szuflady, otwarte półki i wieszak. Umieszczono na niej okrągły model z niską baterią VITTO VERDELINE od FERRO. Jej solidny, wyraźny design świetnie współgra z resztą wyposażenia, jednocześnie zapewniając oszczędność wody i energii niezbędnej do jej podgrzania. Armaturę wannową z tej samej serii uzupełnia równie przyjazny środowisku zestaw natryskowy AMIGO VERDELINE, a parawan z czarnymi szprosami, chroni przed zachlapaniem.

Minimalistyczna jasność

Minimalizm skupia się na czystych liniach i funkcjonalności. Stosuje monochromatyczne palety kolorów i redukcję detali. Dominującą biel przełamują nie tylko czarne akcenty jak punkty świetlne, wisząca szafka i grzejnik, lecz także baterie z kolekcji ZICCO BLACK. Natryskowa wersja o geometrycznym kształcie stanowi kontrast dla owalnej wanny, a baterie stojące na umywalce doskonale z nią harmonizują. Zestaw SQUERTO LUX BLACK z kwadratową deszczownią idealnie pasuje do otwartego prysznica, oddzielonego jedynie szklaną ścianką.

Skandynawskie ciepło

Styl skandynawski cechuje się jasnymi kolorami, wykorzystaniem drewna i innych ekologicznych materiałów oraz akcentami inspirowanymi naturą. Minimalistyczne fronty szafek i stonowane odcienie tworzą spokojną przestrzeń. Kolekcja ZICCO o chromowanym wykończeniu została wykorzystana zarówno w strefie kąpielowej, jak i umywalkowej, podkreślając geometryczne struktury znajdujące się w pomieszczeniu. Kompozycję urozmaicają unikalne oprawy oświetleniowe.

Naturalne boho

Surowe drewno jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Zastosowane w łazience jako gruby blat lub odsłonięty słup konstrukcyjny, podkreśla autentyczność wnętrza. Razem z bielą ścian, beżem lekkich zasłon i zwisającymi roślinami tworzy esencję trendu boho. Strefa prysznicowa z białą mozaiką na ścianach i otoczakami na podłodze dodaje subtelności. Baterię natryskową ALBA VERDELINE, połączono z zestawem AMIGO. Linia korpusów i wylewek, zainspirowana prostokątem, kontrastuje z delikatnie zaokrągloną krawędzią, nadając bateriom dynamikę.

 www.ferro.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe