piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Modna łazienka w 2023? Minimalizm i neutralna kolorystyka

Modna łazienka w 2023? Minimalizm i neutralna kolorystyka

MEBLE / Inne meble / 2023-03-13 11:21:49

Trendy w aranżacji łazienki na ten rok jednoznacznie wskazują, że neutralna kolorystyka, a także tzw. kolory ziemi pozostaną z nami na dłużej i wzbogacą nasze wnętrza. Minimalistyczne podejście aranżacyjne i organiczne kształty to wyróżniki nowoczesnej łazienki w 2023 roku. Na jakie rozwiązania postawić, aby wnętrze zachowało ten estetyczny minimalizm i wpisało się w bieżące trendy?

Polecane sklepy

allegro

Neutralna kolorystyka łazienki wciąż w modzie

Neutralne kolory są bazą dla wielu ciekawych projektów aranżacyjnych. Jasne beże, brązy, biel i czerń, odcienie szarości czy oliwkowe akcenty sprawdzają się w wielu wnętrzach. Zarówno w przypadku ścian łazienki, jak i położonych na nich płytek, czy na podłodze, ale również, jeśli chodzi o meble i wykończenie całego pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu kolorystycznemu można zachować lekkość w łazience i stworzyć świetną bazę do dekoracji, które nienachalnie nawiążą np. do elementów związanych z naturą.

- Kolory ziemi i naturalne odniesienia w stylu boho stanowią popularny obecnie trend. Może też dlatego, że stwarza on świetną okazję do ewentualnych zmian aranżacji łazienki, gdyż jest na tyle neutralnym tłem, że każda wprowadzona zmiana nadaje wnętrzu nowego wyrazu, pozostawiając je wciąż w podobnej tonacji. Idealnie do tego trendu pasuje kolekcja mebli łazienkowych Como. Estetyką wpisuje się w nowoczesny design, pozostając przy tym w minimalistycznej i naturalnej formie -  mówi ekspert polskiej marki Defra, specjalizującej się w modułowych meblach do łazienki. Głównym wyróżnikiem kolekcji jest właśnie jej modułowość, która pozwala na łączenie poszczególnych brył ze sobą i tworzenie zabudowy niemal jak na wymiar. W kolekcji znajdziemy szafki podumywalkowe, słupek, półki w formie kubików, dedykowane umywalki i blaty, a każdy z modułów występuje w kilku wymiarach, zatem bez trudu umeblujemy nimi nawet najbardziej wymagającą przestrzeń.

Elegancki minimalizm

“Mniej znaczy więcej” już od pewnego czasu towarzyszy trendom wnętrzarskim i stanowi świetne rozwiązanie zarówno w przypadku aranżacji całego mieszkania, jak i samej łazienki. Oszczędność formy w przypadku mebli łazienkowych nadaje wnętrzu dodatkowej lekkości. Frezowane krawędzie frontów kolekcji Como, pozbawione tradycyjnych uchwytów, odgrywają znaczącą rolę w designie na ten rok. Pozwalają na swobodne otwieranie szuflad i szafek, pozostając przy tym estetycznymi i minimalistycznymi. Prosto nie znaczy jednak bez wyrazu. Elegancja mebli łazienkowych powinna wynikać z ich wykończenia i jakości zastosowanych materiałów. Dzięki temu wnętrze stanie się stylowe, ale z pazurem.

Funkcjonalność zawsze na pierwszym miejscu

Nie należy jednak zapominać, że w łazience ważna jest funkcjonalność całego wyposażenia. W końcu poruszamy się w niej każdego dnia i wiele przedmiotów musi znaleźć w niej swoje odpowiednie miejsce. Wnętrza świetnie uzupełnią więc długie blaty pod umywalką. Stwarzają one przestrzeń do umieszczenia pięknych dekoracji w naturalnym stylu oraz przechowywania najbardziej przydatnych przedmiotów - tak na nich, jak i w zabudowie pod nimi.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe