piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Młodzieżowa łazienka

Młodzieżowa łazienka

MEBLE / Meble / 2023-01-26 12:14:10

Okres dojrzewania to nieodzowna chęć bycia niezależnym. Każdy z nas dobrze pamięta te czasy, kiedy staraliśmy się zakomunikować światu, że już nie jesteśmy dziećmi, mamy swoją osobowość i nikt nie będzie nam nic narzucał. Dotyczyło to zarówno ubioru, jak i wystroju pokoju, o łazience oddzielnej można było pomarzyć, ale teraz coraz częściej jest ona już planowana na etapie projektu domu czy mieszkania.

Polecane sklepy

allegroHauz

Po pierwsze wygląd

Nie ma co ukrywać, ale wygląd i podążanie za  modą jest dla nastolatków najważniejsze.  Z jednej strony silna potrzeba niezależności, z drugiej chęć bycia na czasie. Przy wyborze stylu najlepiej pozwolić na samodzielny wybór. Tu niech właściciel lub właścicielka łazienki decyduje, może nawet brać udział w procesie projektowym, by zaspokoić potrzebę tworzenia i sprawczości. Z pewnością już zostały przewertowane popularne portale internetowe w celu zasięgnięcia inspiracji. Warto jednak wspomóc nastoletnią duszę w wyborze i podpowiedzieć, że aranżacja takiej łazienki, to inwestycja na kilka lat i dobrze by była mimo wszystko ponadczasowa.

Z całą pewnością sprawdzi się bezpieczna baza, którą w razie potrzeby będzie można modyfikować. Biele, beże, szarości zarówno na podłodze, jak i ścianach będą stanowiły idealne tło dla mebli, które mogłyby być nieco bardziej ekstrawaganckie.

Po drugie funkcja

Kolejnym krokiem jest rozplanowanie urządzeń sanitarnych i mebli. Zastanawiając nad wyborem wanny czy prysznica, podpowiadamy, że najlepiej połączyć jedno z drugim.

Nastolatki lubią długie kąpiele wieczorem i szybki prysznic rano. Idealnym rozwiązaniem 2w1 będzie wanna ze szklanym parawanem, pozwoli to spełnić potrzeby nastolatka w zależności od nastroju. Na rynku są gotowe rozwiązania, ale można też zamówić dopasowany parawan na wymiar.

 - Przygotowując projekt dla nastolatki, najważniejsze było dla mnie poznanie jej potrzeb, inspiracji i kosmetycznych rytuałów. Dziewczynki w tym okresie większą wagę przywiązują do dbania o cerę i włosy, mają też więcej kosmetyków… Ważne było, by na wszystko znalazło się miejsce, a nie stało na wannie. Dobrze zorganizowana i zaprojektowana przestrzeń do przechowywania to większa szansa na utrzymanie porządku.

Zaproponowałam dwa rozwiązania, designem pasujące do różnych stylistycznie zestawów płytek, tutaj decyzja również nie była łatwa.

Kolekcję Sonus 2.0 od Devo, gdzie za taflą lustra, na ukrytych półkach, można odstawić płyny do mycia twarzy, kremy czy kosmetyki do makijażu. Z jednej strony są schowane, a jednak

ciągle pod ręką. Praktyczne półki na ścianie pod skosem umożliwiają wykorzystanie również tej przestrzeni do przechowywania.

Drugim wariantem jest seria Gloria 2.0, która dzięki swojej subtelnej linii idealnie łączy się z płytkami w delikatny kwiatowy wzór - mówi Danuta Bernat z pracowni Kreatywna Strefa Projektu.

Młodzi ludzie są teraz bardziej świadomi ekologicznie, ochrona środowiska to nie jest tylko slogan i chętnie wprowadzają zmiany w swoim życiu. Kolekcja mebli Sonus 2.0 projektu Krzysztofa Chróścielewskiego jest skierowana właśnie do osób ceniących naturę i balans życiowy, entuzjastów slow life. Z pewnością trafi ona w gusta wymagających nastolatków. Umożliwia zaprojektowanie łazienki w stonowany sposób sprzyjający odpoczynkowi i wyciszeniu. Poza tradycyjną szafką wiszącą -  słupek i pod umywalkę, posiada wiszące kwadratowe półki, które sprawdzą się jako miejsce na dodatkowe kosmetyki, lub ozdoby.

Ekstrawaganckim akcentem może być propozycja aranżacji łazienki z wykorzystaniem mebli z kolekcji Gloria 2.0 projektu Grynasz Studio. Ryflowane fronty, zaokrąglone kształty i piękne stonowane kolory idealnie wpasują się do łazienki nietuzinkowej nastolatki. Pojemne szafki pomieszczą wszystkie niezbędne kosmetyki i kosz na pranie. Oryginalne meble pozwolą na stworzenie indywidualnej stylistycznie łazienki, która będzie oazą spokoju i odpoczynku dla nastoletniej duszy.

Projekt łazienki dla nastolatki czy nastolatka niewątpliwie powinien powstać z udziałem ich samych, będzie to też doskonała lekcja podejmowania decyzji i myślenia przyszłościowego, wszak trzeba będzie przewidzieć, czy za 5 lat to jeszcze „będzie w moim guście” :)

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe