Młody design na drodze do sławy
Pierwszy etap konkursu „Projekt produktu z najwyższej półki” zakończył się. Do rywalizacji stanęli studenci i absolwenci z uczelni artystycznych oraz technicznych. Spośród 187 nadesłanych prac, jury wybrało 21, które zdaniem specjalistów, najlepiej spełniły wymagane kryteria.
Główną ideą konkursu jest połączenie kreatywności młodych projektantów z doświadczeniem i możliwościami technologicznymi realnego producenta i twórcy tej inicjatywy - firmy Deante. Aby zakwalifikować się do pierwszego etapu należało przedstawić dwa projekty linii baterii lub zlewozmywaków granitowych.Aby dany projekt wzbudził zainteresowanie jury, musiał spełniać wszystkie te kryteria, a ponad to być atrakcyjny wizualnie.
"Kierując się przede wszystkim chęcią wyłonienia wzoru jedynego w swoim rodzaju, przekładającego się dalej na możliwość realizacji danego projektu, podczas analizy przesłanych prac poszukiwałam takiej linii baterii, która łączyłaby w sobie oryginalność i niepowtarzalność i spełniałaby założenia konkursowe. Muszę przyznać, że liczba prac wyróżniających się na tle innych przekroczyła zupełnie moje oczekiwania. Kreatywność autorów jest budująca i daje duże nadzieje na bardzo ciekawą współpracę w przyszłości" komentuje Katarzyna Zaręba, członek jury, Product Manager grupy baterii w Deante.
„Pokieruj wodą” - claim firmy Deante, młodzi projektanci potraktowali jako główne motto i kierunek swoich projektów. Realizowali go na wiele sposobów. - Wzornictwo przemysłowe łączy w sobie wiele dziedzin, wymaga pomysłowości i dokładnej obserwacji otoczenia. Uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu dopracują detale swojego projektu pod okiem specjalistów - managerów produktu z firmy Deante. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 tys. złotych, a jego projekt zostanie wdrożony do produkcji i obrotu.
Informacja prasowa: Deante