piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Mieszkanie w stylu glamour – jak je urządzić?

Mieszkanie w stylu glamour – jak je urządzić?

DESIGN / Aranżacje / 2023-07-17 10:41:43

Styl glamour ma wielu zwolenników, którzy uważają takie wnętrza za niezwykle szykowne i eleganckie, ale także przeciwników według których jest on synonimem kiczu i przepychu. Właśnie dlatego, urządzając swoje mieszkanie w stylu glamour, warto dobierać dodatki, meble i kolory w taki sposób, by wnętrza te były eleganckie i zachwycały od pierwszego wejrzenia. Jednocześnie należy zachować umiar, aby przestrzeń ta nie stała się zagracona i zatłoczona. Czym charakteryzuje się styl glamour i jak urządzić mieszkanie w takim klimacie? Podpowiadamy.

Styl glamour – przepych i elegancja

Styl glamour został zapoczątkowany w latach 30. i 40. XX wieku przez ówczesne gwiazdy Hollywood. Ich rezydencje pełne przepychu zdobiły ekstrawaganckie dekoracje, złoto, kryształy, a także drogie i luksusowe materiały. Aranżacje pomieszczeń w stylu glamour czerpią również pewne elementy ze stylu słynącego z największego przepychu, czyli baroku. Współcześnie stylistyka glamour, mimo że wykorzystuje pewne elementy z tej epoki, to jednak w aranżacji mieszkania w takim klimacie możemy zastosować również nowoczesne elementy.

Czym charakteryzuje się obecnie styl glamour? Przede wszystkim w takich wnętrzach dominują eleganckie kolory, takie jak: biel, beż, szarość, czerń, ale także bardziej ekstrawaganckie barwy, czyli pudrowy róż, butelkowa zieleń, turkus czy fiolet, które najczęściej wykorzystywane są w dodatkach, takich jak lamele dekoracyjne, panele akustyczne czy fototapety w stylu glamour.

Niezależnie od tego, jaką paletę barw wykorzystamy, aranżując mieszkanie czy wyłącznie salon w stylu glamour, w takich pomieszczeniach nie może zabraknąć złota lub srebra. Doskonale sprawdzą się tu również sztukaterie, a więc na przykład listwy sufitowe. Meble z kolei powinny przypominać te z czasów ludwikowskich.

Na jakie dekoracje postawić we wnętrzu glamour?

Urządzając mieszkanie w stylu glamour, powinniśmy zastanowić się, jakie dekoracje chcemy wykorzystać, ponieważ jeżeli postawimy na zbyt wiele różnych dodatków połączonych z bogato zdobionymi meblami i odważną kolorystyką, końcowy efekt może nie być zadowalający, a wręcz kiczowaty. Dlatego warto postawić na kilka dodatków, które będą wzajemnie się uzupełniały. Bez wątpienia w mieszkaniach w takim klimacie sprawdzą się dywany w stylu glamour. W salonie czy sypialni do dekoracji możemy wykorzystać błyszczące tapety. Dobrze, jednak jeżeli postawimy na delikatny wzór lub wykorzystamy taki model wyłącznie na przykład na jednej ścianie, lub w niewielkim pomieszczeniu.

Właściciele mieszkań obecnie chętnie wykorzystują również fototapety w stylu glamour, które sprawdzają się jako dekoracja na przykład ściany za kanapą czy z telewizorem. Mogą one imitować naturalne materiały, takie jak cegła, beton czy marmur, nadając wnętrzu klasy i elegancji. Jednocześnie ich montaż jest dużo łatwiejszy i tańszy niż na przykład marmurowych płyt.

W sypialni z kolei warto wykorzystywać elementy nie tylko takie jak błyszczące tapety czy fototapety w stylu glamour, ale również panele akustyczne, które wyciszają nieco to pomieszczenie, pozwalając nam się w nim zrelaksować i odpocząć. Jego ozdobą mogą być również lamele dekoracyjne.

Salon glamour – inspiracje

Chcąc zaaranżować swój salon w stylu glamour, warto zastanowić się nad tym, jakie elementy muszą znaleźć się w tym pomieszczeniu. Właściciele mieszkań bardzo często wykorzystują w tym wnętrzu kanapę typu Chesterfield. Charakteryzuje się ona wysokimi oparciami i pikowaniem, a także wysokiej jakości materiałami. Jest synonimem luksusu i elegancji.

Jeżeli salon jest połączony na przykład z jadalnią lub kuchnią, warto oddzielić od siebie optycznie te dwie strefy, wykorzystując w tym celu na przykład lamele dekoracyjne. Fototapety w stylu glamour czy błyszczące tapety glamour to elementy, dzięki którym możemy dowolnie ozdobić jedną ścianę w salonie lub wszystkie i nadać wnętrzu niepowtarzalnego i luksusowego charakteru.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe