piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
MIESZKANIE STUDENTA
fot. KODO

MIESZKANIE STUDENTA

DESIGN / Projektanci / 2022-05-12 15:56:55

Nie ma w nim miejsca na niedbałość, przypadkowość oraz brak harmonii. Znajdziemy tu z kolei ergonomię, nowoczesność i komfort. Określenie „po studencku” nabiera nowego znaczenia i wymiaru. Oto projekt wnętrza dla studenta autorstwa pracowni KODO.

Polecane sklepy

Leroy Merlin4-style.plKameleon ProjektowanieIKEAkoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Dzięki przemyślanym rozwiązaniom mieszkanie jest funkcjonalne, odpowiednio wyposażone i dopasowane do potrzeb lokatora. Kluczowe strefy? Relaksu – czyli sypialnia, która wydzielona została za pomocą pojemnej szafy, z dużą ilością miejsca do przechowywania, przygotowania posiłków – w postaci niewielkiej, ale praktycznej kuchni oraz nauki – kącika z mobilnym biurkiem pełniącym także funkcję stolika.

Styl aranżacji odzwierciedla założenia projektowe i bazuje na stonowanych, ciemnych barwach, takich jak szarości, czerń, antracyt. Przytulny charakter nadaje motyw drewna.

Surowość aranżacji przełamano dodatkowo za pomocą sofy w wyrazistym kolorze butelkowej zieleni oraz elementów dekoracyjnych. W łazience egzamin z funkcjonalności zdaje prysznic, spore lustro powiększające przestrzeń oraz zabudowa toalety, w której umieszczono także kosz na bieliznę. Stylowo, komfortowo, nowocześnie, „po studencku” – czyli na przekór stereotypom.

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz, Dantex przy Arkadii 

Powierzchnia mieszkania: 26,5 m²   Poziom: mieszkanie jednokondygnacyjne

Pomieszczenia: mały hol połączony z salonem i aneksem kuchennym, łazienka, sypialnia

Przeznaczenie: student, singiel

Założenia:

Mieszkanie przeznaczone dla młodego chłopaka, studenta, singla. Dużo miejsca do przechowywania, mała, ale funkcjonalna kuchnia. Miejsce do pracy.

Wyzwania:

Ogromnym wyzwaniem było wydzielenie sypialni na niewielkiej przestrzeni.

Interesujące rozwiązania:

Sypialnia w wydzielonej przez dewelopera kuchni, która była osobnym pomieszczeniem. Przeniesienie przyłączy elektrycznych do salonu, ulokowanie kuchni na ścianie łazienki, pralka w holu przy drzwiach wejściowych. Wejście do sypialni przez drzwi od szafy. Łóżko z pojemnym pojemnikiem pod materacem. Wnęka na mobilne biurko, które można odsunąć i potraktować jako stolik jadalniany. Na końcu szafy pasek LED, który oświetla przestrzeń biurka. Łazienka z szafką przy WC, gdzie dolna część posiada uchylany kosz na bieliznę.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe