Mieszkańcy wybrali nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich. Wygrała ulica Haberbuscha i Schielego!
Z początkiem czerwca na stronie twojaulica.pl wystartował plebiscyt na nazwę nowej ulicy w Browarach Warszawskich. Mieszkańcy stolicy rozpoczęli rywalizację, w której mogli zagłosować na jedną z trzech nazw: Haberbuscha i Schielego, Sfinksów Warszawskich i Wolskiej Krachli. Swoje głosy w ciągu trzech tygodni oddało blisko 1100 osób, a większością głosów – 41% - zwyciężyła nazwa Haberbuscha i Schielego.
Echo Investment ogłosiło plebiscyt na wybór nazwy ulicy w Browarach Warszawskich, chcąc dać mieszkańcom Warszawy możliwość wpływania na otaczającą ich przestrzeń miejską. Wspólnie z Muzeum Warszawy wytypowano trzy propozycje związane z historią tego miejsca. To pierwszy taki plebiscyt, w wyniku którego stolica zyskała nową ulicę.
- Niewątpliwie Haberbusch i Schiele, założyciele Browarów Warszawskich, zasłużyli na to, aby ich historia towarzyszyła nowej ulicy w Warszawie. Produkowane w Browarach Warszawskich napoje zyskały popularność nie tylko w naszym kraju, a prowadzone przedsiębiorstwo uznawane było za jedno z najbardziej innowacyjnych i było wzorem dla wielu adeptów biznesu. Cieszymy się, że mieszkańcy stolicy tak chętnie wzięli udział w plebiscycie. To pokazuje, że możliwość wpływu na przestrzeń miejską jest dla warszawiaków bardzo istotna – komentuje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.
Kim są patroni nowej ulicy? Dokładnie 172 lata temu Błażej Haberbusch i Konstanty Schiele rozpoczęli historię Browarów Warszawskich, które zyskały popularność nie tylko wśród mieszkańców stolicy, ale także w Wielkiej Brytanii, Rosji, Niemczech, USA, czy na Kaukazie i Dalekim Wschodzie. Browarnicy przez wiele lat produkowali wyjątkowy, regionalny produkt, będący dumą Warszawy i częścią jej tożsamości. Zapewniali warszawiakom pracę i dobre zarobki. Obaj dokonali prawdziwej rewolucji wprowadzając m.in. maszyny parowe do produkcji piwa czy krachlę - innowację w zamykaniu butelek.
Nowa ulica w Browarach Warszawskich, która będzie nosić ich imię, ma ok 140 m długości. Rozpocznie się przy Bramie Browarów, czyli ulicy Grzybowskiej i połączy ze sobą biurową i mieszkalną część nowego kwartału. Przy części mieszkaniowej spotka się z ulicą Krochmalną.
Ulica zostanie udostępniona mieszkańcom miasta wraz z otwarciem pierwszego budynku biurowego, tj. Biur przy Bramie.
_________
Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy.
To miejsce z piękną historią, ale przede wszystkim nowoczesny, funkcjonalny i całościowy zamysł urbanistyczny i architektoniczny. Znajdą się tu cztery biurowce, pięć budynków mieszkalnych, ponad 8 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje, sklepy, świetnie zaaranżowane przestrzenie publiczne z miejskimi skwerami, kameralnymi uliczkami i wygodną przestrzenią pełną zieleni. Niewątpliwymi zaletami tego miejsca są również bliskość centrum Warszawy, stacji metra czy dostępność rozwiniętej komunikacji miejskiej.
źródło: pieknydom24.pl