piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Miękkość linii – kolekcja meblowa Laroc od Absynth

Miękkość linii – kolekcja meblowa Laroc od Absynth

MEBLE / Meble / 2020-07-30 12:31:29

Enigmatyczna nazwa kolekcji Laroc od marki Absynth odkrywa swoje znaczenie, gdy przeczytamy ją wspak. Koral – ten skarb morskich głębin stał się inspiracją serii mebli tapicerowanych, które charakteryzuje zaokrąglenie linii oparcia przypominające koralowe kształty. Sofy, fotele czy krzesła – wszystkie je łączy forma wyrafinowana stylistycznie forma, przemyślana konstrukcja, gwarantująca komfort i niezwykła finezja wykonania.

Polecane sklepy

allegroHauz

Wzornictwo i styl

Kolekcja Laroc obejmuje niemal całe spektrum mebli tapicerowanych do strefy wypoczynkowej i jadalnianej. Sofy z drapowanym wykończeniem w dwóch wielkościach: większa i wersja mini, mieszcząca dwie osoby. Do tego fotel utrzymany w tej samej konwencji zaoblonych oparć oraz dopełniający je miękko zaokrąglony puf, które dzięki swej wyrafinowanej sylwetce z powodzeniem zabłysną w przestrzeni salonu. Fotele Soft o nieco uproszczonej, przywołującej modernistyczne skojarzenia, formie także występują w dwóch rozmiarach: pełnowymiarowym i mini, a wśród krzeseł znajdzie się model z oparciem – mniej lub bardziej zabudowanym – albo podłokietnikami. Nóżki występują w kolorze czarnym matowym oraz złotym.

Oszczędny design krzeseł nawiązując do ponadczasowej formy, w nieoczywisty sposób uzupełnia znany kształt, nadając mu wyrafinowanego charakteru. Wygodne oparcie, dzięki swojej pełnej strukturze zapewnia wygodę, a delikatna tkanina tapicerska nabiera szlachetności w kontraście ze zdecydowanym kolorem konstrukcji. Obok mebli stworzonych do jadalni, nie zabrakło również wyższych konstrukcji – hockerów w wersji z oparciem lub bez, nie odbiegających stylistycznie od pozostałych elementów linii Laroc. Przypadnie ona do gustu zwłaszcza miłośnikom konwencji modern classic i nieśmiertelnego piękna spod znaku art déco.

Technologia i tradycja

Łączy je technologia wykonania – zakłada wykorzystanie giętej sklejki i pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do jego kształtu – z możliwością indywidualnego wyboru tkaniny obiciowej. Szeroka oferta gatunków tkanin sprosta wymaganiom klientów poszukujących naturalnych struktur, bukli, plecionek, miękkich welwetów czy też wysokoodpornych certyfikowanych tkanin dedykowanych wnętrzom hotelowym albo biurowym. Nie znaczy to, że Laroc nie odnajdzie się w przestrzeniach prywatnych, gdzie zapewne szybko zdefiniuje charakter wnętrza, by cieszyć jego właścicieli swoją estetyką i kunsztem detalu.

Niezaprzeczalną wartością kolekcji Laroc jest to, że powstała w efekcie wielogodzinnej pracy ludzkich rąk. Te wyjątkowe meble zostały stworzone tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami. Ręczne wytworzenie jest niezwykle pracochłonne, ale konieczne, by dopracować najmniejszy detal, dopilnować każdego drapowania, czego nie sposób osiągnąć maszynowo. Jest to końcowy, choć bardzo ważny etap procesu powstawania mebli Absynth: począwszy od analizy światowych trendów; przez opracowanie projektu obejmujące ścisłą współpracę designerów z działem technologicznym, po fizyczne wykonanie go metodą ręczną.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe