piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Metylan Spezial Liquid - uniwersalny klej do tapet

Metylan Spezial Liquid - uniwersalny klej do tapet

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2013-11-18 10:51:00

Uważasz, że klejenie tapet jest ponad Twoje siły? Nic z tych rzeczy. Bez problemu możesz zrobić to samodzielnie, ponieważ zadanie jest niezwykle proste. Do klejenia wykorzystaj płynny koncentrat kleju Metylan Spezial Liquid. Szybki i łatwy w przygotowaniu, niezwykle łatwy w stosowaniu, nadaje się do wszystkich rodzajów tapet.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinCastoramaBrico DepotallegroRuukki Express

Metylan Spezial Liquid jest uniwersalnym koncentratem kleju, opartym na wysokowartościowej metylocelulozie z dodatkiem żywic syntetycznych. Idealnie nadaje się do klejenia tapet flizelinowych, winylowych, papierowych oraz raufazy czy tapet tekstylnych. Płynna konsystencja zapewnia łatwe przygotowanie kleju, który rozpuszcza się w wodzie bez ryzyka powstania grudek. Umieszczona na opakowaniu miarka pozwala na przygotowanie odpowiedniej ilości kleju, bez potrzeby wykorzystania całej zawartości. Klej Metylan Spezial Liquid jest gotowy do użycia po zaledwie 3 minutach. Wystarczy wymieszać go z zimną wodą i gotowe.

Metylan Spezial Liquid należy nanosić na gładkie, suche i wolne od kurzu podłoże. Tapetę fizelinową przyklejamy bezpośrednio na pokrytą klejem ścianę. W przypadku pozostałych rodzajów tapet rozprowadzamy klej po spodniej stronie tapety. Pokryty klejem bryt (kawałek tapety) składamy w połowie i pozostawiamy do nasiąknięcia (zgodnie z informacją podaną przez producenta tapety). Następnie przystępujemy do klejenia tapety, zaczynając od góry ściany. Pozwalamy tapecie rozwinąć się pod własnym ciężarem. Przyklejony bryt wygładzamy za pomocą szczotki lub gumowego wałka, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Termin przydatności Metylan Spezial Liquid przechowywanego w oryginalnym opakowaniu oraz w optymalnych warunkach wynosi 18 miesięcy od daty produkcji. Jedno opakowanie kleju, w zależności od rodzaju tapety oraz podłoża, wystarcza na 15-30m² powierzchni.

źródło: metylan/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe