piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Mała łazienka z wnękami? Mamy na nie sposób!

Mała łazienka z wnękami? Mamy na nie sposób!

MEBLE / Meble / 2023-11-25 11:58:37

Mała łazienka z niewielką ilością miejsca do przechowywania i płytkimi wnękami – w obecnych realiach mieszkaniowych to dosyć często spotykana sytuacja. Jak zatem wykorzystać puste przestrzenie, jakie tworzą nam się zazwyczaj nad muszlą WC czy pralką, aby wydobyć z łazienki pełen potencjał stylu i funkcjonalności? Mamy kilka rozwiązań!

Polecane sklepy

allegroHauz

W obliczu trudności z umeblowaniem małej łazienki, wielu z nas zastanawia się nad meblami na wymiar. Jednak koszty i czas oczekiwania mogą zniechęcać. Podobnie jest w przypadku, gdy łazienka jest już umeblowana, ale posiada puste wnęki, które warto byłoby zagospodarować. W obu tych sytuacjach z pomocą przychodzą meble modułowe - szybkie, efektywne i idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń bez konieczności zamawiania mebli na miarę.

Modułowe czyli jakie?

W sytuacji, kiedy łazienka jest trudna w zagospodarowaniu lub przydałby nam się dodatkowy mebel, ale nie mamy zbyt wiele miejsca, sprawdzą się meble modułowe. Modułowość pozwala na dowolne łączenie ze sobą poszczególnych brył w taki sposób, by jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń. Kolekcje mebli modułowych oferują bardzo szeroki wybór szafek w wielu wymiarach, dlatego bez trudu znajdziemy optymalne rozwiązanie. Jeśli największym wyzwaniem jest zagospodarowanie pustego miejsca nad pralką czy też zabudowanie przestrzeni nad WC, skłaniajmy się ku meblom modułowym, które zostały zaprojektowane specjalnie na takie potrzeby.

Co do wnęki nad pralką?

Ściana nad pralką to miejsce z ogromnym potencjałem do zagospodarowania. Z uwagi na wymiary pralki, zmieści się tutaj nawet pełnowymiarowa szafka wisząca o głębokości 45 centymetrów, np. z oferty Metro System polskiej marki NAS. Ale w tej kolekcji znajdziemy również szafki wiszące o mniejszych głębokościach - 22, a nawet 15 centymetrów, zatem sami możemy zdecydować, jak pojemna zabudowa jest nam potrzebna. Łącząc ze sobą dwie szafki o wymiarach 30x45, optymalnie wypełnimy nimi przestrzeń nad pralką. W takiej zabudowie zmieścimy środki do prania i wszelkie detergenty, a otwarte kubiki dostępne w kolekcji posłużą za wygodne półki do przechowywania podręcznych kosmetyków. Meble Metro System dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: ponadczasowej bieli, matowej czerni i w dekorze naturalnego drewna, więc bez trudu dopasują się do każdego wnętrza.

Sposób na wnękę nad WC

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nawet płytka wnęka nad zabudową WC stwarza ogromne pole do aranżacji. Wykorzystajmy je z pomocą płytkich szafek modułowych, np. z kolekcji DUO marki NAS. Płytkie szafki o gładkich, pozbawionych uchwytów frontach, po zestawieniu ze sobą stworzą efekt jednolitej szafy – zupełnie jak ma to miejsce w przypadku zabudowy na wymiar. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, meble wpasują się nawet do bardzo małych łazienek. W zależności od preferencji, możemy zdecydować się na szafki z gładkimi białymi frontami lub frontami lustrzanymi. Efekt lustra pomoże dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń, co jest szczególnie pożądane na ograniczonym metrażu. Taka sprytna zabudowa nad toaletą nie tylko dopełni wystrój łazienki, ale też sprawi, że będzie ona bardziej uporządkowana.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe