piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Madix: Jaka bateria do łazienki?

Madix: Jaka bateria do łazienki?

2012-07-27 10:19:00

Nowoczesne wyposażenie łazienki wymaga rozwiązań precyzyjnie dopasowanych do samego pomieszczenia, jak i użytkowników. Bardzo dużo zależy tu od wyboru właściwej baterii.

Nie tylko design

Planując urządzenie łazienki, bardzo dużą wagę przykładamy do jej wystroju. Gustowny design to bowiem nie tylko estetyczny dodatek do funkcjonalności poszczególnych sprzętów, lecz przede wszystkim czynnik wpływający na nasze samopoczucie w trakcie codziennych czynności higienicznych. Dlatego możemy dziś przebierać w rozmaitych projektach baterii, zahaczających czasem o prawdziwie artystyczne formy wyrazu. Powinny być one przy tym zgodne z całą stylistyką wnętrza. Proste, surowe modele są np. charakterystyczne dla typowo nowoczesnych aranżacji, podczas gdy mechanizmy bogate w zdobienia (w tym również w biżuterię) nawiązują do bardziej klasycznych, salonowych inspiracji. Inny efekt dadzą łagodne, zaokrąglone krawędzie, a inny kanciaste rozwiązania. Standardowe kształty stoją w opozycji do coraz bardziej abstrakcyjnych konstrukcji, które równie dobrze mogłyby stać we współczesnej galerii sztuki. Nie są już one bowiem wyłącznie prostym narzędziem służącym do dozowania wody.

Duży wybór

Wybierając baterię do wanny, umywalki czy pod prysznic musimy więc zadbać o dostosowanie jej rozmiaru do potrzeb i możliwości zagospodarowania otoczenia.
" Wysoka bateria zwiększa swobodę i zakres wykonywanych czynności, lecz musi być dopasowana tak, by woda nie wydostawała się poza przeznaczoną do tego przestrzeń " podkreśla Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora nowoczesnego wyposażenia łazienek  Natomiast w modelach niższych istotny jest łatwy dostęp do strumienia oraz odpowiednie jego ciśnienie, likwidujące efekt chlapania odbijającej się np. od powierzchni umywalki wody. Bezpośredni wpływ na wykorzystanie przestrzeni ma też forma montażu danej instalacji. Można bowiem zastosować, atrakcyjne wizualnie modele stojące, które zajmują jednak określoną przestrzeń użytkową. Alternatywą są mechanizmy zamieszczone bezpośrednio w ścianie. W małych łazienkach, w tym szczególnie w ciasnych kabinach prysznicowych, warto przy tym zastanowić się nad zastosowaniem zestawu podtynkowego, który ogranicza ilość i powierzchnię aparatury sanitarnej do niezbędnego minimum, tworząc przy tym elegancki, surowy wystrój.

Duże możliwości

Design i sposób montażu to czynniki, które decydują o „umiejscowieniu” baterii w całej łazienkowej aranżacji. W pierwszej kolejności zwracamy więc na ogół uwagę na rozmiar, kształt, ewentualne zdobienia i oczywiście kolory. Dla codziennego komfortu spore znaczenie mają jednak jeszcze kwestie związane bezpośrednio z aplikacją wody. Całkiem nowym trendem jest np. zastępowanie popularnych „rączek” mechanizmami czasowymi lub bezdotykowymi, spotykanymi dotąd najczęściej w toaletach publicznych. Niektórzy decydują się też na wykorzystanie nożnego sterowania strumieniem. Osobną kwestię stanowi natomiast sposób, w jaki woda wypływa z wylewki. - Obok baterii z tradycyjnym perlatorem, sporą popularnością cieszą się również rozwiązania kaskadowe, dające swobodny, szeroki i niezwykle efektowny strumień - dodaje Sylwia Madyda. Bardzo atrakcyjnym wizualnie, lecz także praktycznym urozmaiceniem, może być tu zastosowanie modeli podświetlających wodę określonymi barwami, w zależności od jej temperatury. Łazienka jest bowiem pomieszczeniem, które zasługuje na dbałość o każdy detal. Warto więc zatroszczyć się, by wybrana bateria była urządzeniem „uszytym” na miarę naszych potrzeb.

źródło: madix/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe