piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Łóżko z eleganckim zagłówkiem
MEBIN

Łóżko z eleganckim zagłówkiem

SYPIALNIA / Łóżka / 2020-03-30 13:41:22

Indianie zawieszali nad swoimi posłaniami łapacze snów. Były to amulety mające przepuszczać tylko dobre sny, a zatrzymywać koszmary. Te ostatnie ginęły wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Polecane sklepy

JYSKallegro

Nie zachęcamy oczywiście do umieszczania indiańskich wisiorów przy łóżku, warto jednak pamiętać, że otoczenie, w którym śpimy, ma znaczenie dla naszego snu.

Skupmy się na najbliższym „otoczeniu” naszego posłania – wezgłowiu, inaczej zagłówku. To poprzeczna, zwykle podwyższona ściana łóżka, o którą opiera się poduszkę.

Zagłówek bywa wysoki, tapicerowany, pikowany, bogato zdobiony albo minimalistyczny. Pełni podwójną funkcję – użytkową i dekoracyjną. Osoby lubiące poczytać przed snem mogą dzięki niemu wygodnie się oprzeć i nie nadwerężać kręgosłupa. Nie stykają się też bezpośrednio ze ścianą, która często bywa przecież zimna. Poza tym zagłówek chroni samą ścianę – przed zabrudzeniami, przetarciami itd.

Efektowne, wysokie wezgłowie łoża nadaje sypialni iście królewski charakter. Przykładem wyjątkowe zwieńczenie obszernego łoża znajdującego się w sercu aranżacji w stylu glamour. Zagłówek ma charakterystyczny falisty kształt – co jest wyróżnikiem ekskluzywnej kolekcji mebli Diuna. Pokryto go przyjemną w dotyku, ciemną tkaniną obiciową, która doskonale współgra z nietuzinkową barwą wenge całej bryły z litego drewna i naturalnej okleiny. Zagłówek przyciąga uwagę, bo został ładnie wyeksponowany na tle jasnej ściany pokrytej dekoracyjnymi sztukateriami. Kompozycja połyskuje kryształkami  okazałego żyrandola, którego światło odbija się w lustrzanych taflach szafy i strefy toaletki. Lampki nocne o ciekawym designie, puszysty dywan – jest przytulnie i z klasą.

Do aranżacji glamour, ale w nieco bardziej nowoczesnym stylu wybrano za to łóżko Sempre z litego drewna dębowego i naturalnej okleiny, z wysokim zagłówkiem o klasycznej, prostej formie. Wezgłowie tapicerowane jest ciemną skórą ekologiczną. Powyżej zawieszono baldachim z delikatnej, białej tkaniny. Z ciemną tonacją mebli pięknie kontrastują sztukaterie w tonacji off-white i podłoga z jasnego drewna. Niezwykłą atmosferę tajemniczości wprowadzają zapalone świece i oryginalny żyrandol z wycinanych motyli.

Duża przestrzeń, wielkie okna, wysoki sufit, skosy – to też odpowiedni entourage dla łóżka z wysokim zagłówkiem i okazja do urządzenia komfortowego miejsce do spania. Dobrze w takim otoczeniu prezentuje się model Riva o głębokiej, ciemnej barwie dębu burgundzkiego. Łóżko, wykonane jest z litego drewna i naturalnej okleiny, ma prostą, geometryczną formę. Wezgłowie zostało podzielone na cztery symetryczne części, obite czarną skórą ekologiczną.  Harmonia oparta na symetrii to jedna z głównych cech wyróżniających kolekcję Riva. Pozwala wykreować zarówno interesującą aranżację klasyczną, jak i stylizację bardzo nowoczesną, z loftem włącznie. Solidne łóżko z ciemnym, tapicerowanym zagłówkiem, umieszczone na tle białej cegły, pomiędzy przemysłowymi lampami w formie żarówek? Jak najbardziej. Nieszablonowo, z charakterem i przyjemnie. Tutaj można mieć tylko dobre sny. 

W artykule wykorzystano aranżacje i meble firmy Mebin.

MEBIN  www.mebin.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe