piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Łazienkowy minimalizm zawsze na czasie

Łazienkowy minimalizm zawsze na czasie

MEBLE / Meble / 2022-12-21 11:03:42

Less is more… Mniej znaczy więcej  -  ta powszechnie znana maksyma ojca  minimalizmu i architekta  modernizmu -  Ludwiga Mies van der Rohe do dziś jest aktualna, a projektanci chętnie jej hołdują. Jak urządzić łazienkę, by sprostać wytycznym ponadczasowego stylu?

Polecane sklepy

allegroHauz

Minimalizm, to nie tylko nurt w sztuce czy architekturze, to także filozofia życia, zgodnie z którą rezygnujemy z tego co zbyteczne stawiając na jakość, a nie na ilość. Pozbywamy się wszystkiego co zbędne, co powoduje chaos. To idealne założenia do aranżacji przestrzeni łazienkowej, która powinna być funkcjonalna i dawać poczucie odprężenia i relaksu.

Proste formy

Aranżując łazienkę w stylu minimalistycznym powinniśmy zadbać o odpowiednią bazę, czyli materiały, które pokryją podłogi i ściany. Nie ma tu miejsca na kolorystyczne ekstrawagancje. Stonowane szarości, biele i czerń to podstawowe barwy wykorzystywane w projektowaniu wnętrz w tym duchu. Na podłodze jak i na ścianach sprawdzą się gładkie płytki wielkoformatowe, dzięki którym uzyskamy niemalże jednolitą powierzchnię. Substytutem do płytek mogą być również posadzki żywiczne lub betonowe, specjalnie zaimpregnowane, by sprostać wilgotnym warunkom panującym w łazience.

By zachować gładkość ścian warto zainwestować w instalacje podtynkowe, zarówno baterie prysznicową jak i umywalkową wybrać właśnie w tej formie. Minimalizm lubi oszczędność formy, weźmy to pod uwagę wybierając wannę lub kabinę prysznicową. Tu zdobne nóżki wanny, czy  jej „falowany” kształt stanowczo będzie odbiegać o założeń mniej znaczy więcej.

Idealnie ze stylem minimalistycznym będzie komponowała się tafla szkła stanowiąca ścianę prysznicową, jak również prosta forma wanny jak i pozostałej ceramiki, zaczynając od umywalki, na misce WC kończąc.

Funkcja przede wszystkim

Podążając tym schematem prostoty i ograniczenia zbędnych rzeczy dochodzimy do momentu, w którym wybieramy meble. Mają one bowiem pełnić funkcję zarówno dekoracyjną jak i praktyczną chowając jak  najwięcej łazienkowych akcesoriów i kosmetyków za drzwiami. Najlepiej sprawdzą się tu proste, geometryczne kształty, modułowe formy bez uchwytów lub z ich delikatną wersją.  Fronty zachowane w jednolitej, stonowanej kolorystyce i proste powtarzalne kształty wprowadzą poczucie uporządkowania i harmonii.

Idealnie w stylu minimalistycznym odnajdzie się kolekcja Modus, którą dla marki Devo zaprojektował Krzysztof Chróscielewski. Złożony z modułowych szafek system umożliwia konfigurowanie wielu różnorodnych zestawów wyposażania łazienek. Poza praktycznymi szafkami i szufladami posiada również wiele innych funkcjonalnych udogodnień, pomagających utrzymać łazienkę w ascetycznym porządku.

By schować wszystko co może zaburzyć poczucie estetyki, zaprojektowano szafkę na pralkę, a także  zabudowę do stelaża podtynkowego, miski wc i bidetu podwieszanego.

Praktyczne rozwiązania znajdują się również w kolekcji Danubio 2.0 tego samego projektanta, która łączy w sobie nowoczesność z elementami postmodernistycznymi. Stonowane kolory brył i blatów – do wyboru biel oraz dwa odcienie szarości, dopełniają kolory drewna i betonu, które pozwalają manipulować wystrojem łazienki. Czarne dodatki czynią przestrzeń nowoczesną, elegancką, a jednocześnie zachowują minimalistyczny charakter pomieszczenia. Oryginalna forma relingu, będącego częścią blatu oraz szereg półek ułatwiających odłożenie telefonu, zegarka czy biżuterii wpisują się w połączenie stylu z jednoczesnym zachowaniem praktycznego charakteru łazienki. Wielość dostępnych brył oraz akcesoriów w kolekcji pozwala na dowolną aranżacje wnętrza kąpielowego.  Za ich pomocą umeblujemy nie tylko strefę wokół umywalki, ale też wykonamy zabudowę pod stelaż podtynkowy WC. 

Prostota i minimalizm nie muszą być nudne. Gładkie powierzchnie ścian i linearne kształty wprowadzają ład i harmonię, która pomaga się zrelaksować, a do tego służy nam też łazienka, nieprawdaż?

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe