Kwarcyt z krainy pingwinów
Ferdynand Magellan odkrył Patagonię w trakcie swojej podróży dookoła świata. Na wciśniętą między Ocean Spokojny i Atlantycki krainę cień rzucają dzikie Andy. Zachwycają lodowce, bujna przyroda i kolory stworzone przez naturę. Chłody błękit lodu, granat oceanów i nieba, rdza z pasma Puna de Atacama rzucająca poświatę na cały płaskowyż. Każdy, kto odwiedził Patagonię, wspomina o niesamowitej grze światła i barw, które przechodzą jedna w drugą. Niespodziewanie, bajkowo, zachwycająco. Dokładnie to wrażenie — nieokiełznanego tańca barw znajdujemy w kamieniu „Patagonia". By poczuć magię dzikiej krainy w domu, wystarczy odwiedzić Interstone, dystrybutora kamieni z całego świata.
Skarb Brazylii
Chociaż Patagonia leży na terenie Argentyny i Chile, to ten niezwykły kwarcyt wydobywany jest w Brazylii. - Mówi się o nim „skarb Brazylii”, a naprawdę niesamowite w nim jest to, że każdy blok, który do nas dociera po długiej, morskiej podróży jest inny, równie nieziemsko abstrakcyjny – mówi ekspert marki Interstone - Michał Szczepański.
Magia zaklęta w kamieniu
Rzeczywiście, kwarcyt Patagonia (o którym można dowiedzieć się też więcej z wideo: https://www.youtube.com/watch?v=XOd6yawGImI) wyróżnia się pośród innych kamieni bogactwem niepowtarzalnych wzorów i kolorów, które zyskują na intensywności odpowiednio podświetlone. Ta bardzo rzadka, egzotyczna odmiana kwarcytu łączy w sobie kolory natury dzikiej krainy. Kremowo-beżowa baza poprzetykana jest rysunkiem żyłek srebrnych i czarnych minerałów. Te najciemniejsze to magiczne Turmaliny, które jak od dawna wierzono, mają potężną moc, oczyszczają ciało i umysł oraz chronią przed negatywnymi emocjami. Zapewne dlatego powszechnie wykorzystywano je w sztuce jubilerskiej. Duże, półprzezroczyste elementy wtopione w taflę kamienia to fragmenty kryształu górskiego, które po umiejętnym podświetleniu emanują nieziemskim wprost blaskiem i tworzą we wnętrzu prawdziwie luksusową atmosferę.
Pierwsze wrażenie
Zapewne dlatego architekci lubią wykorzystywać kwarcyt Patagonia (dostępny w ofercie Interstone) we wszelkich reprezentacyjnych pomieszczeniach tupu hotelowe lobby, czy hol banku lub korporacji. Podświetlona od tyłu ściana „skarbu Brazylii” robi oszałamiające wrażenie. Jest również bardzo dominująca we wnętrzu, dlatego w domach prywatnych rzadko decydujemy się na zaaranżowanie Patagonią całego wnętrza. Występuje raczej w formie świetlnych paneli akcentujących architekturę wnętrza – w salonie, sypialni, holu, jako tło dla wyjątkowego mebla, kominka czy rzeźby. Architekci zapewniają, że kwarcyt ten jest uniwersalny. Wpisuje się w stylowe wnętrza, „podkręcając” ich luksusowy charakter. W nowoczesnych apartamentach działają na zasadzie atrakcyjnego kontrastu dla minimalistycznego wyposażenia.
Piękny i wytrzymały
- Kwarcyt „Patagonia” to materiał, którego zaletą są nie tylko wyjątkowe walory dekoracyjne, ale także niezwykła wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Jego twardość wynosi aż 7 w skali Mohsa – opowiada o tym prestiżowym kamieniu ekspert firmy Interstone. Kamień nie zmienia także się ani pod wpływem wilgoci i temperatury. To bardzo istotna dla architektów i inwestorów wiadomość! Patagonia sprawdza się w kuchni i łazience, jako dekoracja ścian, blat kuchenny, łazienkowy czy blat designerskiego stołu.- W przestronnych, luksusowych wnętrzach można się również pokusić o wykorzystanie kwarcytu jako wykończenie schodów i podłóg. To rozwiązanie ze względu na charakterystyczny, zobowiązujący wzór polecam jednak raczej do rezydencji lub przestrzeni użyteczności publicznej – mówi architektka współpracująca z marką Interstone.
Kwarcyt Patagonia można obejrzeć na żywo magazynach Interstone zlokalizowanych w całej Polsce (Mszczonów, Gdańsk, Poznań, Chrzanów i Wrocław) oraz w showroomie kamienia w Warszawie.
źródło: pieknydom24.pl