piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kwadratowa czy okrągła – wybieramy natryski z deszczowniami

Kwadratowa czy okrągła – wybieramy natryski z deszczowniami

AKCESORIA / Baterie łazienkowe / 2023-02-13 12:29:06

Jaki natrysk z deszczownią wybrać? Oto przegląd ciekawych zestawów – praktycznych i funkcjonalnych, o owalnej lub geometrycznej formie, wykończonych w chromie albo w czerni.

Polecane sklepy

allegro

Na okrągło w chromie

Owalna forma i chromowane wykończenie armatury to już klasyka – zawsze na czasie, pasuje do wszystkiego. Tymi cechami charakteryzuje się m.in. zestaw natryskowy z deszczownią Vepa, która ma okrągłą głowicę o średnicy 23,5 cm. Przegub kulowy ułatwia regulację kąta ustawienia deszczowni. Rączka natrysku – także okrągła – ma średnicę 12,5 cm i trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż i strumień mieszany. Opcja regulowania wysokości mocowania do ściany ułatwia montaż, umożliwiając wykorzystanie istniejących już otworów w płytkach. System easy clean pozwala bez problemów usunąć kamień wapienny z powierzchni dysz rączki i głowicy deszczowni.

Owal w czerni

Osoby szukające do łazienki czegoś nieco bardziej wyrazistego powinny zerknąć na matowoczarny model Coppa Black. Średnica okrągłej głowicy deszczowni wynosi w nim 22,5 cm, a tarczy jednofunkcyjnej rączki – 12 cm.

Jeszcze bardziej spektakularnie prezentuje się wykończony w czerni model Wizard Pro – a to za sprawą dużej, bo 30-centymetrowej głowicy talerzowej typu SLIM, czyli bardzo cienkiej, o nowoczesnym designie. Nieco mniejsza, okrągła rączka natrysku (o średnicy 11 cm) ma trzy funkcje strumienia: deszczowy, masujący, mieszany.

Oba zestawy posiadają głowice deszczowni z przegubem kulowym, wyposażone są też w system easy clean. Regulowana jest w obydwu wysokość mocowania do ściany oraz odstępu od niej deszczowni.

Wygoda do kwadratu

Armatura oparta na motywach geometrycznych jest chętnie wybierana do nowoczesnych aranżacji z posmakiem industrialnym. Między innymi do takich stylizacji został zaprojektowany chromowany model Wizard Square. Głowica talerzowa deszczowni i jednofunkcyjna rączka natrysku mają kształt kwadratów o wymiarach odpowiednio 20 cm na 20 cm oraz 7,5 cm na 7,5 cm. Metalowy przesuwny drążek o regulowanej długości pozwala na ustawienie optymalnej wysokości głowicy deszczowni i dopasowanie jej np. do wzrostu najwyższego z domowników, by dla wszystkich kąpiel była jak najbardziej komfortowa. W rączce i deszczowni zastosowano system easy clean.

Geometria eko

Na koniec – Kanto VerdeLine. Ma on prostokątną głowicę deszczowni o wymiarach 30 cm na 20 cm. Rączka natryskowa jest kwadratowa 8,5 cm na 8,5 cm, z dostępnymi trzema funkcjami strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. To specjalny „oszczędnościowy” zestaw, który „dba” o racjonalne gospodarowanie wodą. Ma w tym celu wbudowane specjalne ograniczniki przepływu w rączce do 5 l/min i w głowicy deszczowni do 9 l/min (w obu przypadkach dla ciśnienia 3 barów), co pozwala ograniczyć zużycie wody nawet o 50%. Specjalny Ferro Air-in System napowietrza strumień, dzięki czemu mamy wrażenie, że wypływ wody jest większy niż w rzeczywistości. Zużywamy jej mniej, a nie tracimy na komforcie kąpieli. Easy clean usprawnia czyszczenie.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe