piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kuchenne yin i yang

Kuchenne yin i yang

KUCHNIA / Meble / 2021-10-14 22:09:00

Dwa biegunowe kolory: czerń i biel. Ponadczasowy duet. Niesie on ze sobą głęboką symbolikę, a przy tym jest bazą do aranżacji wnętrz w wielu stylach, choćby minimalistycznym, nowoczesnym, glamour czy klasycznym. Połączenie, które jak żadne inne potrafi zbudować teatralną dramaturgię. W kuchni robi ono szczególne wrażenie.

 

 

 

 

Polecane sklepy

allegro

Siła wyrazu i oddziaływania tego duetu jest wyjątkowa. Czerń kojarzona jest z elegancją i luksusem, a biel to czystość i światło. W jaki sposób wykorzystać ten ponadczasowy kontrast w nowoczesnej kuchni? Po pierwsze biel i czerń są doskonałą bazą do aranżacji. Z łatwością dobrać można do nich wyposażenie oraz rozmaite elementy dekoracyjne wykonane z drewna, szkła, metalu ze złotym, srebrnym czy miedzianym połyskiem. Po drugie, i najważniejsze, to duet wprost stworzony do zaprojektowania wytwornej, opartej na symetrii i prostocie kuchni, w której łatwo można podkreślić czyste linie i podziały, czy wyznaczyć strefy pracy.

Siła przeciwieństw

Dramaturgię kuchni w oparciu o czerń i biel można budować na różne sposoby korzystając ze znanych kanonów i wzorów. Przykładem jest dzielenie przestrzeni kuchni na dwie strony, jak w koncepcji filozoficznej yin i yang, które dopiero razem tworzą pełnię. To idealne rozwiązanie, kiedy kuchnia jest osobnym pomieszczeniem. Wówczas aranżujemy zabudowę w czerni i bieli naprzeciwko siebie. Pamiętając przy tym, że czerń odbija mniejszą ilość światła, dlatego ścianę w sąsiedztwie okien lepiej jest zabudować w bieli. Rozświetli ona wnętrze w dwójnasób i zneutralizuje obecność ciemnego koloru naprzeciw. Dualizm yin i yang można również przedstawić w kuchni poprzez skontrastowanie ze sobą zabudowy górnej i dolnej, gdzie biel jest niejako osadzona na czarnym fundamencie dolnych szafek. I to może być propozycją dla kuchni otwartych na salon. 

Zacieranie granic

Duet bieli i czerni można też potraktować w sposób nieoczywisty – zacierając ich granice, mieszając te barwy poprzez wprowadzenie do kuchni kamienia naturalnego lub różnego rodzaju spieków lub konglomeratów. Materiał, w którym mieszają się ze sobą jasne i ciemne wybarwienia zastosujemy nie tylko na blacie, ale także na frontach wyspy kuchennej. Dodają kuchni szlachetnego wyrazu, a symbolicznie nawiązują do przekonania, że gdyby nie detale, nie byłoby spektakularnych efektów.

Możliwości wykorzystania duetu czerni i bieli w kuchni jest naprawdę wiele. Perfekcyjne ich zbalansowanie zapewnia indywidualny projekt oraz wykonanie kuchni na wymiar. – Rodzinny charakter naszej firmy i nastawienie na lokalne rzemiosło sprawiają, że niczym nie mamy związanych rąk. Nastawiamy się na indywidualne oczekiwania i potrzeby – mówi Justyna Zajc. www.zajc.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe