fot. KODO
Kropla cyny
Z jednej strony niewielka powierzchnia, z drugiej – maksimum funkcjonalności i kwintesencja elegancji. Przykładem takiego połączenia jest niespełna 50-metrowe mieszkanie projektu pracowni KODO. Aranżacja lokalu, złożonego z trzech kluczowych pomieszczeń – otwartego salonu z kuchnią, sypialni i łazienki, została ukierunkowana na maksymalną organizację i uzyskanie jak największej przestrzeni do przechowywania. Zachowano przy tym unikatowy, spójny styl, bazujący na naturalnych barwach i szlachetnych materiałach.
To świat, w którym króluje biel, szarości oraz drewno. Ostatnie przewija się w podłogach, meblach, blatach oraz w zabudowie meblowej, wykonanej z żyłkowanego forniru w barwie cynowanego dębu.
Jednolite, wykonane na wymiar szafy tworzą całe ściany, a futurystyczne w formie regały, szafka w salonie, stoliki kawowe oraz stół w jadalni są niemal jak oryginalne rzeźby, otulone niebanalną urodą tapicerowanych mebli.
W aranżacji wykorzystano pionowe listwy ścienne, optycznie zwiększające wysokość pomieszczenia, oraz minimalistyczne oświetlenie i stalowe dodatki – potęgujące atmosferę niewymuszonej, wysublimowanej elegancji.
Połączenie strefy kuchennej, dziennej i jadalnianej umożliwiło uzyskanie otwartego planu, w którym uwagę skupia obudowany lustrami i oryginalną biblioteczką słup konstrukcyjny, dodatkowo oddzielający sferę wejścia.
To oryginalne i funkcjonalne rozwiązanie pozwoliło na dyskretną zabudowę pralki, a tym samym – uzyskanie dodatkowej powierzchni w łazience. Gustowne szafy w zabudowie to element spajający aranżację wszystkich pomieszczeń – tworzą klimatyczną, ciepłą kompozycję, skrywającą mnóstwo miejsca do przechowywania.
Metryczka:
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Powierzchnia mieszkania: 48,66 m²
Poziom: 1
Pomieszczenia: hol, salon z aneksem, sypialnia, łazienka
Przeznaczenie: dla singla
Założenia:
Wnętrze typowo męskie. Szarość połączona z ciemnym eleganckim drewnem. Powiększenie strefy wejściowej i otwarcie jej na mieszkanie.
Wyzwania:
Wygospodarowanie miejsca na pralkę poza łazienką. Pralka została ukryta w trzonie mieszkania, który tworzy lustrzana szafa i obudowany płytą meblową słup konstrukcyjny – od strony salonu zaprojektowana biblioteczka.
Interesujące rozwiązania:
Szafa ubraniowa, gospodarcza i lodówka tworzą pełną zabudowę łącząc hol i aneks kuchenny. Obok znajduje się siedzisko z paskiem LED pełniącym funkcję światła nocnego. Szafa lustrzana skrywająca pralkę i suszarkę, dzięki czemu zachowano więcej przestrzeni w łazience i wygospodarowano wiele miejsca do przechowania w łazience (6 szuflad, szafka nad toaletą). Duże lustra powiększają optycznie przestrzeń. Pionowe listwy ścienne w kolorze ścian optycznie powiększają wysokość pomieszczenia. Dedykowany projekt stołu i szafki RTV. Elegancki laminat (Egger – Halifax dąb cynowany) z szarym użyłkowaniem. Prywatna biblioteczka w sypialni. Dodatki, uchwyty w kolorach szarości, stali szczotkowanej.
źródło: pieknydom24.pl