Królowa barw. Biel we wnętrzu
Wnętrze skąpane w bieli nie musi być zimne i sterylne. Żaden inny kolor nie daje tylu możliwości. Biały optycznie powiększa przestrzeń i ją rozświetla. Jest elegancki, ponadczasowy i pasuje wszędzie. Zamiast nudnych beży postaw na modną biel w doborowym towarzystwie.
Sprawia, że wnętrze wydaje się czyste i jasne. W duecie z czernią zachwyca klasyczną elegancją. Jest też doskonałym tłem dla pasteli i wyrazistych kolorów. Podkreśla szlachetność złota i drewna. Dlatego w tak wielu polskich domach znajdziemy białe ściany i meble. Biel to kolor uniwersalny, który może być bazą dla różnych pomysłów aranżacyjnych. Znajdziemy ją wszędzie - od rozkochanego w bieli stylu skandynawskiego, rustykalnego i shabby chic, po wnętrza eklektyczne i industrialne.
Nie tylko białe ściany
Wnętrza całkowicie skąpane w bieli to odważny pomysł. Mogą drażnić i przywodzić na myśl szpitalne sale. Wymagają sprytnych zabiegów aranżacyjnych. Surowe białe ściany można ocieplić drewnem i mocnymi akcentami w kolorze granatu, fuksji lub czerwieni. Poza ścianami może również grać pierwsze skrzypce na meblach i dodatkach. Zachwycą rustykalne białe krzesła lub komoda. A poza popularną ceramiką i sprzętami AGD można też postawić na białą aranżację okna.
− Tkaniny roletowe w kolorze białym pomogą rozświetlić i optycznie powiększyć przestrzeń. To świetne rozwiązanie dla pokoju o niewielkim metrażu z małymi oknami. Rolety mogą stylowo dopełnić drewniane ramy okna lub wnękę okienną wykończoną cegłą. Jeśli zależy nam na prywatności i wysokim stopniu zaciemnienia warto wybrać roletę zaciemniającą w kolorze białym i uzupełnić aranżację barwną zasłoną - radzi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon okiennych.
Bogactwo odcieni
Szampański, śnieżnobiały, porcelanowy. Kolor biały ma tak wiele odcieni, że w ofertach producentów farb znajdziemy osobne palety tzw. off-white. Znajdziemy w nich chłodną biel z nutą niebieskiego, biel wpadającą w róż, perłowy lub biały z odcieniem zieleni (przypominający kolor lodów miętowych). Czyste śnieżnobiałe odcienie bieli będą idealnie komponować się z ciemnym drewnem, czernią i szarościami, które można zastosować w salonie. W połączeniu z łazienkową armaturą najlepiej sprawdzi się biel z niebieskim pigmentem, a w salonie i kuchni - perłowy lub biel wpadająca w beż, które dopełnią przytulny charakter wnętrza. [[[zdjecie,11016,duze]]]
W doborowym towarzystwie
Z czym zestawić biel? Praktycznie ze wszystkim. To kolor, który daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Jest jednak kilka ponadczasowych zestawień, które sprawdzą się zawsze i wszędzie. Biały może stworzyć dobrany duet z drewnem, złotem, czernią. Miłośnicy loftów wiedzą jak efektownie wygląda surowa biała ściana w połączeniu z betonem i cegłą (również pomalowaną na biało). Białe wnętrze z powodzeniem można ocieplić i ożywić dodatkami w kolorze czerwonym - wystarczy lampa, poduszki lub designerki mebel. Wiosenny nastrój stworzy trio bieli, żółcieni i zieleni. Różowy lub jasnoniebieski jest idealnym towarzystwem bieli w kobiecej sypialni w romantycznym stylu lub w pokojach dziecięcych. A jeśli tęsknimy za wakacjami i powiewem morskiej bryzy - do bieli wystarczy dodać niebieski - na ścianie i w dodatkach. Dopełnić ciemnym drewnem i już wnętrze w stylu marynistycznym jest gotowe.
źrodło: francgardiner/pięknydom24.pl