piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Konglomerat – sposób na nowoczesne wnętrze

Konglomerat – sposób na nowoczesne wnętrze

KUCHNIA / Inne / 2020-05-11 10:20:06

Wiosenne dni sprzyjają metamorfozom w naszych wnętrzach. Podczas drobnego remontu czy wykańczania nowego domu warto poszukać rozwiązań, które sprawią, że nasze wnętrza będą prezentowały się nowocześnie, a jednocześnie zostaną z nami na długi czas. Sposobem na wprowadzenie wnętrzarskich innowacji będą z pewnością elementy wykonane z konglomeratu.

Polecane sklepy

allegro

Co to jest konglomerat?

Konglomerat to kamień utwardzany – przygotowany z materiałów naturalnych takich jak kwarc lub granit, wyselekcjonowany granulat szkła i zwierciadła, mała ilości pigmentów i dodatek niewielkiej ilości wysokiej jakości żywicy. Jego przygotowanie przebiega podobnie jak obróbka kamienia naturalnego. TechniStone® tworzy swoje materiały w 90% z naturalnych komponentów.

Nowoczesny konglomerat czy tradycyjny kamień naturalny?

Konglomerat zapewnia poczucie materiału naturalnego, ale posiada o wiele lepsze właściwości użytkowe niż kamień, dzięki czemu spełnia praktycznie wszystkie wymagania miłośnika nowoczesnych wnętrz. W porównaniu z kamieniem posiada o wiele wyższą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia i obciążenia. Jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Nawet najbardziej uporczywe plamy z kawy, czerwonego wina, sosu czy soku z cytryny będą miały charakter wyłącznie powierzchniowy. Oznacza to, że pozbędziemy się ich za pomocą wody z mydłem. Materiały wykonane z konglomeratu są też o wiele bardziej higieniczne, ponieważ spoistość wewnętrzna nie pozwala na przedostanie się bakterii w głąb materiału.

Konglomerat w domu – zastosowanie

Konglomerat kamienny to dobry pomysł na unowocześnienie wnętrza. Jego zastosowanie potrafi otworzyć przestrzeń, odświeżyć i rozświetlić wnętrze, a czasami nadać mu zupełnie innego charakteru. Konglomerat jest stosowany przede wszystkim w pomieszczeniach, chodź niektóre kolekcje mogą być użyte także na zewnątrz. Najczęściej materiały z kamienia utwardzonego znajdują zastosowanie w kuchni, ponieważ są doskonale przystosowane do kontaktu z żywnością (brak użycia substancji toksycznych) i można stawiać na nie gorące naczynia na indukcję (do 120°C). Konglomerat TechniStone® jest też w pełni wodoodporny, więc niezawodnie sprawdza się w łazienkach czy pokojach kąpielowych. Możemy go użyć w formie blatu łazienkowego, okładziny kabiny prysznicowej czy wanny. W domu konglomerat znajdzie też zastosowanie w wykończeniu parapetów, kominka czy schodów. Niezależnie od wykorzystania, kamień utwardzany to materiał długowieczny, który zostanie z nami praktycznie na całe życie. Jest też łatwy w utrzymaniu czystości, gdyż do czyszczenia wystarczą woda i mydło.

Wybór odpowiedniego wzoru

Wybranie odpowiedniego wzoru może być sporym wyzwaniem, szczególnie gdy metamorfozę wnętrza przygotowujemy samodzielnie. Wystrój wnętrza zostaje z nami na wiele lat, więc warto skupić się na wzorach ponadczasowych, które nie znudzą się po krótkim czasie. Podczas selekcji pierwszą decyzją, którą powinniśmy podjąć jest ta, dotycząca rodzaju powierzchni. Matowe powierzchnie dają wrażenie ciepła, z kolei polerowane są niezwykle łatwe w konserwacji. Możemy też zdecydować się na wykończenie terra, które wyróżnia się delikatnym reliefem 3D i plastyczną strukturą. Kolejną opcją będzie oryginalna, dająca wrażenie ruchu powierzchnia rain o wielokierunkowej strukturze. W kwestii wzoru wybierajmy te, które nawiązują do naturalnych inspiracji. W trend czerpania z natury dobrze wpisuje się na przykład Ambiente Light z kolekcji Trend. Materiał przypomina surowy, hartowany kamień urozmaicony subtelnymi elementami, które dodają mu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli poszukujemy jaśniejszych rozwiązań, zwróćmy uwagę na Crystal Calacatta Amnis z linii Serenity czy Noble Areti Bianco z linii Noble. Oba wzory doskonale nawiązują do marmurowych pierwowzorów. Wybierając materiały od TechniStone® mamy pewność, że kolory będą niezmienne i jednolite przez cały czas użytkowania.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe