piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Kolorowa zastawa stołowa - must have sezonu!

Kolorowa zastawa stołowa - must have sezonu!

JADALNIA / Zastawy stołowe / 2023-09-18 11:38:56

Kolorowe naczynia są nie tylko modne, ale też ładnie się prezentują, wnosząc sporą dawkę energii do wnętrza. Urozmaicają wystrój kuchni oraz ożywiają aranżację stołu, umilając tym samym codzienne rytuały, do których z pewnością należy wspólne spożywanie posiłków. Barwna ceramika, kamionka czy porcelana to wspaniała oprawa potraw, dzięki której dania wyglądają jeszcze bardziej apetycznie. Kolor pobudza łaknienie, ładnie eksponuje serwowane przysmaki, ale też podkreśla walory estetyczne. Co więcej, zestawiając ze sobą różne barwy czy odcienie kolorowej zastawy stołowej możemy tworzyć na stole niebanalne kompozycje.

Polecane sklepy

allegro

Wyboru kolorowej zastawy stołowej nie można pozostawić przypadkowi. Zakup musi być przemyślany, by zastawa korespondowała z wystrojem wnętrza, subtelnie się w niego wtapiając lub wręcz przeciwnie – stanowiła mocny akcent dekoracyjny. Jeżeli więc nasza kuchnia jest już w kolorze, wyeksponowanym na frontach mebli lub ścianach, warto tę samą barwę powtórzyć właśnie w kolorze naczyń. Uzupełnią i ożywią one wystrój, podkreślając harmonię panujących tu kolorów. Uważajmy przy tym, by nie przesadzić. Zbyt dużo jednego koloru, może spowodować, że nasze pomieszczenie zamiast pobudzać, zacznie przytłaczać. W takiej sytuacji warto wybrać wielokolorową zastawę stołową. Połączenie dwóch, maksymalnie trzech kolorów nie tylko stworzy ciekawe efekty aranżacyjne, ale też przełamie rutynę codziennie spożywanych posiłków.

Jaką zastawę wybrać? Poznaj aktualne trendy

Jakie kolory są obecnie na topie? To z pewnością mocne i nasycone barwy, jak np. granaty i głęboka zieleń. Odcienie te nawiązują do natury, dlatego doskonale łączą się z innymi barwami ziemi oraz wspomnianym już drewnem. Dodadzą więc aranżacji całego pomieszczenia pazura, nie zakłócając przy tym jego harmonii.

Na szczególną uwagę zasługuje czarna zastawa stołowa. Czerń jest z jednej strony barwą ekstrawagancką, która do każdej aranżacji wnosi mocny akcent, z drugiej – niezwykle elegancką, wręcz luksusową. Dlatego stylowa czerń sprawdza się niezależnie od przyjętej koncepcji aranżacyjnej wnętrza, zarówno w stylistyce minimalistycznej, loftowej, skandynawskiej, jak i klasycznej.

Zawsze przy tym przyciąga wzrok i hipnotyzuje!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe