MEBIN
Klimatyczne wnętrza
To, jak urządzone jest mieszkanie, ma znaczenie dla samopoczucia zarówno domowników, jak i gości. Aranżując wnętrze, zadbajmy więc, by było nie tylko ładne i praktyczne, ale także klimatyczne.
Salon pełni funkcję reprezentacyjną, jak również skupiającą oraz integrującą rodzinę. W „strefie relaksacyjnej” oglądamy wspólnie film albo gramy w planszówki. Wieczorową porą najprzyjemniej gawędzi się tu przy drinku ze znajomymi.
Dużą rolę w wykreowaniu wyjątkowego klimatu mają kolory i światło. Zwykle nieco boimy się ciemnych barw, pamiętajmy jednak, że to one czynią aranżację nieszablonową, wnoszą w nią nutę tajemniczości. Gdy jedna ze ścian będzie miała wyrazisty grafitowy kolor, nie przytłoczy całości, jeśli zestawimy ją z jasną podłogą i równie jasnym, puszystym dywanem, który wyznaczy umowną granicę kącika telewizyjnego, a równocześnie doda mu przytulności. W takie tło można wkomponować stolik, szafkę z barkiem, szafkę RTV i panel telewizyjny o brązowej barwie dębu burgundzkiego. Przeszklenia brył i delikatne oświetlenie LED-owe półek wprowadzą miły nastrój. Przestronność wnętrza, wysokie okna i sufit pozwolą na urządzenie niekonwencjonalnego salonu, na przykład w stylu loftowym.
Jadalnia ma być komfortowym miejscem dla nas i gości. Duży stół z kompletem krzeseł nie musi się jednak kojarzyć ze „sztywnymi” proszonymi obiadami u cioci i atmosferą dworu. Zadbajmy o nieco bardziej przyjazny klimat. Pozytywną energię na pewno wprowadzi duża ilość naturalnego światła wpuszczonego przez wielkie okna. Nad stołem nie zawieszajmy ciężkiego, pałacowego żyrandola – poszukajmy oryginalnej, designerskiej lampy. Na tle białych ścian ładnie zaprezentują się ciemne meble: komoda pełniąca rolę nowoczesnego kredensu, witryny z przeszkleniami oraz podświetlonymi półkami. Na blacie komody ustawmy wazony o wymyślnych kształtach. Intrygująco będą wyglądały kwietniki na drucianych nogach z połyskującymi donicami – trochę industrialnie, trochę glamour, na pewno niesztampowo.
Salon i jadalnię urządzamy z myślą o gościach, za to sypialnię aranżujemy tylko dla siebie. Ma być azylem, w którym nabierzemy sił na następny dzień. Stonowana kolorystyka – szarości i złamana biel – bez wątpienia zadziała kojąco na nasze zmysły.
To, że wnętrze jest „tylko dla nas”, nie oznacza jednak, że ma w nim być nudno. Wręcz przeciwnie: sypialnia jest doskonałym miejscem na odrobinę fantazji… aranżacyjnej. Wkroczyć tu więc może nawet industrial z minimalistycznymi lampami, ceglaną ścianą, imitacjami betonu. Surowość tę złagodzimy tkaninami oraz drewnem. Na tle jasnych powierzchni świetnie będą wyglądały ciemne meble z tapicerowanymi elementami: duża szafa z drzwiami lustrzanymi oraz pokrytymi czarną skórą ekologiczną; solidne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem; zgrabne szafki nocne i elegancka toaletka z nadstawką. Głęboka barwa dębu oraz odpowiednie proporcje geometrycznych form wniosą harmonię i ład, a zestawienie ze szklanymi i lustrzanymi taflami wykreuje niepowtarzalną, nastrojową kompozycję.
W artykule wykorzystano meble z kolekcji RIVA firmy Mebin. Prezentowane modele zostały wyposażone w wygodny system otwierania push to open, a także w zawiasy z cichym domykiem.
MEBIN www.mebin.pl
źródło: pieknydom24.pl