piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jakie oświetlenie do małej kuchni?

Jakie oświetlenie do małej kuchni?

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2021-06-10 11:38:12

Kuchnia to serce domu. To właśnie tu gotujemy, rozmawiamy, spotykamy się z przyjaciółką czy przygotowujemy posiłki. Jej aranżacja zależy od tego, jakie czynności są w niej wykonywane oraz ile czasu w niej spędzasz. Ważnym elementem aranżacji kuchni jest oświetlenie. Jakie lampy do kuchni wybrać? Podpowiadamy. 

Jakie lampy do kuchni wybrać?

Szukasz przemyślanych pomysłów na oświetlenie kuchni? Podstawową funkcją kuchni nadal jest gotowanie, ale coraz częściej służy ona jako jedna z głównych przestrzeni rozrywkowych w domu - a w dzisiejszych czasach nawet jako domowe biuro.

Pomimo swojego znaczenia, oświetlenie kuchenne może być czasem na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o projektowanie przestrzeni. Aby kuchnia wyglądała dobrze, a prace wykonywane w niej odbywały się w sposób komfortowy – musi być ona właściwie oświetlona.  

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych plafonów są lampy chromowane. W kuchni idealnie będą wyglądać także lampy markslojd tray, azzardo stylo 5, norlys modena czy azzardo bross.

Właściwe oświetlenie może całkowicie odmienić przestrzeń. Pomaga sprawić, że małe kuchnie wydają się większe. Z poziomami jasności dramatycznie zmieniającymi jej nastrój i odczucia. Ważne jest, aby zainwestować w schemat, który zapewnia dobre oświetlenie zadaniowe, jak również tworzy idealną atmosferę.

Zacznij od oświetlenia głównego

Bez względu na to, jaką masz kuchnię, dużą czy małą, dobre oświetlenie kuchni zaczyna się od oświetlenia górnego. Jest to oświetlenie otoczenia, które wzmacnia naturalne światło. Do kuchni doskonale sprawdzi się lampa wisząca, żyrandol czy klasyczny plafon sufitowy. 

Oświetlenie pomocnicze

Rozjaśnij przestrzeń wokół swojego oświetlenia górnego i podkreśl konkretne obszary za pomocą oświetlenia pomocniczego - niezbędnego światła kierunkowego, które czyni przestrzeń funkcjonalną.

Oświetlenie wyspy: Większość wysp pełni rolę wielofunkcyjnej przestrzeni do przygotowywania, gotowania i serwowania posiłków. W zależności od wielkości wyspy, instalując kilka małych żyrandoli zapewnisz idealne oświetlenie całej przestrzeni. 

Właściwe wykończenie

Cała aranżacja zależy od tego, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze. Tak jak w innych wnętrzach, także w kuchni możesz zastosować oświetlenie dekoracyjne. Lampy także mogą pełnić rolę stylowego dodatku i jednocześnie dekoracji. Oprócz tego, że w kuchni liczy się głównie funkcjonalność, warto pomyśleć także o dekoracjach, które często decydują o charakterze całej stylizacji. Ciepła pomieszczeniu dodadzą pojedyncze punkty oświetleniowe w postaci lamp wiszących, kinkietów czy plafonów. 

Dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że pomieszczenie będzie idealne. Lampy wyeksponują dodatki i dekoracje. Chcąc urządzić kuchenny zakątek jako obiekt designu, można zamontować na przykład lampki sufitowe, które będą usytuowane na specjalnie do tego przygotowanym, obniżonym suficie.  

Wybierz klosz

Styl klosza, jego rozmiar i materiał, z którego został wykonany, mają wpływ na strumień świetlny. Wiele opraw jest dostępnych z wieloma opcjami kloszy - od inspirowanych stylem vintage kloszy po eleganckie metalowe wzory.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe