Jaką wannę wybrać do łazienki ?
Własna, prywatna… wanna. Co zrobić, aby dobrze spełniła swoją rolę, pasując zarówno do wnętrza łazienkowego, jak i indywidualnych preferencji?Zanim zdecydujemy się na zmianę aranżacji łazienki warto zastanowić się nad finalnym efektem, który chcesz osiągnąć. Decyzje podejmowane przy jej wykańczaniu mogą okazać się tylko pozornie proste. Zakup takich produktów jak wanna wymaga jednak starannej analizy zarówno pod względem przestrzeni do zagospodarowania, jak i ergonomii oraz wygody użytkowania.
Wybierając wannę, zwracajmy uwagę przede wszystkim na wielkość łazienki. Do małych łazienek najbardziej odpowiednie są modele prostokątne lub asymetryczne, o zaokrąglonym lub ściętym dłuższym boku. Ustawione w narożniku pasują niemal do każdego wnętrza. Dysponując większą przestrzenią warto rozważyć ustawienie wanny na środku pomieszczenia. Tutaj idealnie sprawdzą się modele owalne. Ciekawym - choć niekonwencjonalnym - rozwiązaniem jest częściowe lub całkowite wpuszczenie wanny w podłogę.
Ponieważ przy kolejnym remoncie trudniej nam będzie zmienić wannę (wymogi montażu, transport, itp.) warto wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania przez kilka kolejnych lat. Musimy zatem zadbać nie tylko o jej najwyższą jakość i funkcjonalność, ale także o estetykę. „Dostępna w ofercie KOŁO wanna MODO została stworzona z myślą o osobach, które poszukują trwałego i funkcjonalnego produktu w przystępnej cenie. Poprosiliśmy współpracujących z naszą firmą projektantów, aby stworzyli wannę nowoczesną, o ponadczasowym wzornictwie. Myślę, że to się udało. Wersja z centralnie usytuowanymi otworami odpływowym i przelewowym umożliwia oparcie zarówno z jednej, jak i drugiej strony. To idealne rozwiązanie wspólnej kąpieli dla dwojga.”- mówi Piotr Agata - Product Manager Bath & Shower Sanitec Koło.
Materiał, czyli wannowa technologia.
Odpowiednie dobranie wielkości oraz kształtu wanny pozwoli nam wygospodarować dodatkowe miejsce w łazience. Warto również wziąć pod lupę materiał, z którego jest wykonana. Popularne niegdyś wanny żeliwne są obecnie rzadkością. Nowoczesne wanny produkowane są dzisiaj głównie z akrylu sanitarnego. Lekki, a tym samym łatwy w transporcie, akryl doskonale izoluje ciepło, dzięki czemu woda długo utrzymuje pożądaną temperaturę. Jest także przyjemny i „ciepły” w dotyku, dobrze tłumi dźwięki oraz ułatwia utrzymanie czystości. I - co najważniejsze - nawet przy intensywnej eksploatacji zapewnia trwałość produktu. Wanny wykonane z tego materiału charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania oraz odbarwienia, a w przypadku ewentualnych uszkodzeń można je łatwo naprawić wykorzystując specjalne zestawy naprawcze, oferowane np. przez KOŁO.
Komfort przede wszystkim.
Jak zadbać o wygodę użytkowania wanny? W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na wyprofilowanie wnętrza, a więc głębokość oraz pochylenie ścianek bocznych. Warto nasz typ wypróbować "na sucho". W dobrych sklepach obsługa pozwoli nam usiąść w wannie. Sprawdźmy wtedy, czy produkt zapewnia nam swobodę ruchu i umożliwia wyprostowanie nóg. W ten sposób unikniemy późniejszych rozczarowań...
W trosce o komfort wszystkich domowników można również zdecydować się na zakup dodatkowych akcesoriów. Do niektórych modeli wanien dostępne są zagłówki wykonane z tworzywa elastycznego, które sprawią, że każda kąpiel przyniesie chwilę ukojenia po codziennych trudach. Natomiast, z czysto praktycznego punktu widzenia, warto rozważyć zamocowanie uchwytów ułatwiających wyjście z wanny oraz montaż specjalnego parawanu eliminującego problem zachlapanej podłogi…
Podsumowując - pamiętajmy, że przy podejmowaniu decyzji zakupowych powinniśmy kierować się zarówno estetyką, jak i funkcjonalnością. Bo o ile trendy wnętrzarskie się zmieniają, wygoda zawsze pozostaje w cenie.
informacja prasowa: Koło