piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak stworzyć niepowtarzalną strefę prysznicową w domowej łazience?

Jak stworzyć niepowtarzalną strefę prysznicową w domowej łazience?

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2021-04-02 10:43:56

Prysznic jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem kąpielowym, które gości w większości współczesnych łazienek. Jest praktyczny, oszczędny, zajmuje niewiele miejsca oraz pozwala na szybkie i wygodne odświeżenie się po powrocie do domu. Oprócz funkcji stricte użytkowej, właściwie zaaranżowany prysznic w efektowny sposób zdobi także pomieszczenie nadając mu dodatkowych, cennych walorów estetycznych oraz podkreślając jego indywidualny styl.

Szklane prysznice w nowoczesnym wydaniu

Prysznic jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w każdej łazience, bez względu na jej wielkość, wymiary oraz wystrój. Jest chętnie wybierany zarówno do małych pomieszczeń, w których nie ma wystarczająco wolnej przestrzeni do montażu klasycznej wanny, jak i do dużych, przestronnych pokojów kąpielowych, w których może występować samodzielnie oraz w towarzystwie wanny. Kluczem do stworzenia funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni prysznicowej jest wybór odpowiedniego rozwiązania oraz jego prawidłowe dopasowanie do uwarunkowań pomieszczenia.

W ostatnich latach w aranżacji łazienek króluje nowoczesność i minimalizm. Doskonale widać to na przykładzie stref prysznicowych, w których klasyczne kabiny wolnostojące są coraz częściej zastępowane nowocześniejszymi, dającymi większe możliwości personalizacyjne prysznicami typu walk-in, wnękami prysznicowymi lub prysznicami, na które składają się szklane drzwi do kabiny prysznicowej oraz ścianki boczne. Kabiny walk-in najczęściej tworzy ścianka z jednej tafli szkła, która oddziela strefę prysznicową od reszty pomieszczenia. Taka konstrukcja prezentuje się nowocześnie i minimalistycznie oraz dodatkowo pozwala powiększyć optycznie pomieszczenie. Zarówno zabudowane kabiny, jak i prysznice typu walk-in są najczęściej wyposażane w ultracienkie brodziki ceramiczne lub kompozytowe.

             

Jak w prosty i szybki sposób stworzyć nowoczesny prysznic?

Nowoczesne prysznice są rozwiązaniami wysoce personalizowanymi, co oznacza, że panuje spora dowolność pozwalająca na zestawianie ze sobą poszczególnych, tworzących je elementów. Doskonałym przykładem jest tu oferta marki Roca, w której znajdziemy wszystkie, niezbędne do stworzenia kompletnej przestrzeni prysznicowej komponenty kabiny modułowej, w tym drzwi do kabiny prysznicowej i panele boczne ze szkła, aluminiowe profile w kolorze chromowanym lub czarnym, nowoczesne brodziki z takich innowacyjnych materiałów, jak chociażby kompozyt Stonex i ceramika Sencermic i wiele innych dodatków.

Drzwi do kabiny prysznicowej oraz ścianki boczne do kabin walk-in z kolekcji Capital są pokryte specjalną powłoką Maxi Clean, która chroni ich powierzchnię przed powstawaniem osadów oraz ułatwia i przyspiesza czyszczenie. Drzwi są przeznaczone do kabin narożnych i występują w wersji skrzydłowej i przesuwnej lub zamontowane we wnęce prysznicowej w trzech wariantach - przesuwnym, składanym i skrzydłowym, co pozwala na dobór rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb konkretnej strefy prysznicowej. Oprócz tego, w ramach kolekcji Capital dostępne są także praktyczne parawany wannowe, które pozwalają na stworzenie strefy kąpielowej łączącej w jednym funkcjonalność wanny i prysznica.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe