piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak rekuperacja chroni przed smogiem?
VASCO rekuperacja

Jak rekuperacja chroni przed smogiem?

WYKOŃCZENIE / Ogrzewanie i chłodzenie / 2022-11-29 09:59:22

Unoszący się w powietrzu smog to obecnie jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych. Mimo, że głośno o nim robi się zwłaszcza w sezonie grzewczym, problem zanieczyszczonego powietrza wcale nie znika w cieplejszych miesiącach, szkodząc naszemu zdrowi cały rok.

Polecane sklepy

allegro

Stefa wolna od smogu

Smog negatywnie wpływa na nasz układ oddechowy i przyczynia się do licznych zachorowań. Jest on dla nas nie tylko niebezpieczny, gdy przebywamy na zewnątrz, ale przedostaje się również do naszych domów, co oznacza, że powietrze, którym oddychamy wewnątrz budynku, może być równie toksyczne, jak to na zewnątrz. Lekarze jednak alarmują: należy unikać kontaktu z zatrutym powietrzem nasyconym śmiertelnym benzo(a)pirenem i cząstkami pyłów zawieszonych. Rozwiązaniem tego problemu może być montaż rekuperacji, bo do długiej listy zalet wynikających z posiadania rekuperatora można dopisać również oczyszczanie powietrza ze smogu.

Trudno przy tym nie wspomnieć o energooszczędnej stronie tej instalacji. Montaż rekuperatora w domu powoduje mniejsze straty ciepła, które nawet w 50% ucieka przez wentylację, gdy działa ona w sposób naturalny (grawitacyjny). Jeśli wychładzamy nasz dom to zaczynamy intensywniej grzać, a jak więcej grzejemy, to więcej szkodliwych substancji wysyłamy do atmosfery. Nie jest to ani ekonomiczne, ani tym bardziej ekologiczne. Rekuperator pozwala nam zminimalizować straty ciepła na wentylacji.

Dziś nadal rekuperacja kojarzy nam się z jeszcze nielicznym budownictwem pasywnym. Obecna tylko w niewielu domach ma jednak w niedalekiej przyszłości stać się obowiązkiem. Standardy energetyczne, które będzie musiało przyjąć prawo budowlane w nadchodzących latach wymusi na nas stosowanie rekuperacji. Im szybciej to do nas dotrze tym lepiej zdołamy się przygotować do tej rewolucji.

Vasco rozwiązuje problem smogu

Vasco Group, producent systemu VASO SILENT VENTILATION, wprowadził do swojej oferty nowy filtr antysmogowy cleanAir. To łatwy do montażu filtr kanałowy, skrzyniowy, skonstruowany w taki sposób, aby nie wymagał dużo miejsca, a jednocześnie pomieścił w sobie filtry o odpowiedniej gęstości i dużej powierzchni materiału filtrującego. Skrzynia zawiera nadający się do mycia filtr wstępny dla ochrony zasadniczych filtrów przez zanieczyszczeniami i prowadnice do włożenia 2 filtrów plisowanych.

W systemie VASCO można wybrać stopień zabezpieczania przed smogiem, uwzględniający rodzaj zanieczyszczenia występujący w danej okolicy. Podstawowy filtr antysmogowy to cleanAirFilter  ISO ePM1 80%, który jest dobrym rozwiązaniem dla większość obszarów, ponieważ chroni przed smogiem pochodzącym z niskiej emisji, czyli ze spalania węgla, drewna i śmieci w domowych paleniskach. Drugim filtrem systemu VASCO SILENT VENTILATION jest cleanAirFilter NOx, SOx. To rozwiązanie dedykowane mieszkańcom dużych, zakorkowanych ruchem samochodowym miast, a także obszarów w sąsiedztwie autostrad i zakładów przemysłowych. Filtr ma też właściwości przeciwzapachowe.

Rekuperacja z odzyskiem ciepła wyposażona w odpowiednie filtry to najskuteczniejsze rozwiązanie, które nie tylko ochroni nas przed zanieczyszczonym powietrzem, ale również przyczyni się do oszczędności energii.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe