Jak kupić nieruchomość w Warszawie
Jeśli rozglądasz się za mieszkaniem z rynku pierwotnego Warszawy, zapewne już wiesz, jak dużo jest ofert i opcji. Stołeczna mieszkaniówka jest polem działalności ponad 150 firm deweloperskich, które co chwila oddają do użytku nowe inwestycje.
Przygotowaliśmy dla Ciebie check-listę, która istotnie ułatwi poszukiwania nowego lokum.
Kryteria wyboru:
- Lokalizacja – to pierwsza kwestia, którą musisz rozważyć. Jak wyobrażasz sobie klimat okolicy, w której chcesz zamieszkać? Czy jest kameralny, czy bardziej urbanistyczny? Co jest w pobliżu? Czego nie powinno być? Jeśli wolisz ciszę i spokój i chcesz mieć blisko terenów zielonych – postaw na Rembertów, Wawer, Ursynów, Ursus czy Białołękę. Jeśli zależy Ci na tym, aby mieszkać w pobliżu centrum, i masz na to fundusze, szukaj mieszkania na Mokotowie, Ochocie, Woli, Żoliborzu czy Pradze.
- Typ lokalu – chodzi tu nie tyle o metraż i układ pomieszczeń (to już kosmetyka), a przede wszystkich o charakter nieruchomości. Marzy Ci się kawalerka czy wolisz większe mieszkanie z ogródkiem na parterze? A może w ogóle postawić na nowy dom w Warszawie? Ta opcja zdobywa coraz więcej zwolenników, bo koszt autonomicznego dwukondygnacyjnego segmentu z garażem często jest taki sam albo nawet mniejszy, niż cena małego mieszkania w pobliżu centrum.
- Infrastruktura – nie mniej ważny element, który bezpośrednio wpłynie na Twoje życie. Czy potrzebujesz mieć na osiedlu jakieś wyjątkowe udogodnienia? A może masz auto elektryczne i zależy Ci na tym, by mieć gdzie je ładować? Wielu wiodących deweloperów stolicy (m.in. firmy takie jak Robyg czy Spravia) już instaluje takie ładowarki na swoich osiedlach.
Gdzie i jak szukać?
Check-lista zaliczona, już masz kryteria, którymi będziesz się kierować. Ale gdzie jest najlepiej i najwygodniej szukać mieszkania? Wertować wyniki wyszukiwania w Google, a może przeglądać oficjalne strony deweloperów?
Najłatwiej jest sprawdzić mapę nowych inwestycji w Warszawie – dzięki temu będziesz mieć pełny obraz tego, gdzie i co się buduje.
Przykładowo, w najtańszych dzielnicach znajdziesz przeważnie osiedla wielorodzinne lub kompleksów domów w zabudowie szeregowej lub/i bliźniaczej. Natomiast centrum i okolice – to teren zarezerwowany dla apartamentów.
Jakie oferty na 2023-2024 rok?
Jeśli planujesz zakup nowego mieszkania już w najbliższym czasie, sprawdź, co wartościowego jest w ofercie deweloperskiej.
Oto kilka przykładów:
- Park Skandynawia – realizacja słynnej firmy Skanska. Osiedle znajduje się na Gocławiu (Praga Południe). Jest to pełnowartościowa, mądrze zaprojektowana przestrzeń mieszkalna obejmująca strefy rekreacyjne i zaplecze usługowo-handlowe.
- Ursus Centralny – rozległy kompleks na Ursusie posiadający bardzo ciekawą wewnętrzną infrastrukturę: plac miejski z amfiteatrem, siłownię pod chmurką, prywatne przedszkole oraz liczne lokale handlowo-usługowe.
- Park Leśny Rembertów – nowoczesne osiedle położone w otulinie zieleni na Rembertowie. Wyposażono je w strefy wypoczynku dla dzieci i dorosłych, a mieszkanie tu kupisz również w stanie wykończonym.
źródło: pieknydom24.pl