piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak dbać o czystość, jeśli masz w domu alergika?

Jak dbać o czystość, jeśli masz w domu alergika?

KUCHNIA / Akcesoria kuchenne / 2022-07-21 13:34:48

Problem alergii u dzieci staje się coraz bardziej powszechny. Nieprzyjemne objawy mogą występować na skutek kontaktu z różnymi substancjami – pyłkami roślin, sierścią zwierząt lub nawet kurzem. Dlatego, jeśli ten problem dotyczy Twojego dziecka, bardzo ważne jest utrzymywanie wysokiego rygoru higienicznego i częste sprzątanie domu. Jak dbać o otoczenie małego alergika?

W ostatnim czasie zwracamy coraz większą uwagę na higienę. Regularne czyszczenie powierzchni, dokładne mycie rąk i płyn do dezynfekcji to z pewnością jedne z pierwszych skojarzeń z ostatnim czasem. Dokładniejsze dbanie o czystość ma sporo zalet – wiele z nich docenią osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia np. alergicy. Jednak sprzątanie domu, w którym mieszka alergik to bardziej skomplikowane zadanie. Dowiedz się, w jaki sposób usunąć szkodliwe substancje!

Stosuj skuteczną chemię domową

Wybierając preparaty, które mają silne właściwości czyszczące, możesz ułatwić sobie zadanie. Dzięki skutecznym produktom unikniesz kilkukrotnego powtarzania tych samych czynności, a czyszczenie zabrudzonych powierzchni będzie wymagało mniejszych nakładów siły i energii. Na stronie  golddrop.eu znajdziesz profesjonalne środki czyszczące. Gold Drop ma w swojej ofercie także preparaty przeznaczone dla alergików.

Sprzątaj regularnie

Nic nie zastąpi częstego sprzątania. W zależności od ilości domowników ich przyzwyczajeń oraz lokalizacji mieszkania, kurz może pojawiać się nawet po kilku godzinach od sprzątania. Jego usuwanie to uciążliwe i frustrujące zajęcie. Jednak trzeba to robić, gdyż nawet niewielkie ilości kurzu mogą pogarszać stan zdrowia alergika. Dobrym pomysłem będzie więc zakup robota odkurzającego, który może pracować nawet pod nieobecność domowników. Przy nadwrażliwym dziecku pomocny będzie też odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza.

Wybierz minimalistyczną stylistykę

Aby łatwiej było utrzymać porządek w domu, unikaj nadmiaru ozdób. Na różnych figurkach i bibelotach łatwo gromadzi się kurz. Często mają też one powierzchnie trudnodostępne, które są niemożliwe do wyczyszczenia.  Duża ilość takich przedmiotów bardzo komplikuje dokładne sprzątanie i wydłuża czas potrzebny na pozbycie się kurzu. Dlatego lepiej postawić na minimalistyczne, przestronne i jasne wnętrza.

Wybieraj materiały, które łatwo jest utrzymać w czystości

Żeby ułatwić sobie sprzątanie, lepiej unikać niektórych materiałów. Należą do nich np. grube dywany, misternie plecione narzuty i włochate poduszki. Gromadzący się w nich kurz trudno usunąć podczas zwykłego odkurzania, a pranie ich w domowych warunkach jest praktycznie niewykonalne. Podobnym problemem są także różne dekoracje ścienne, np. popularny ostatnio mech chrobotek lub tekstylne panele. Stanowią one dodatkową  powierzchnię, którą trzeba często sprzątać.

Podziel się obowiązkami

Ilość pracy, którą trzeba wykonać, aby dokładnie posprzątać dom, może przerastać jedną osobę. Warto pamiętać, że część obowiązków z powodzeniem mogą wykonać także inni domownicy. Lepiej więc podzielić się zadaniami i uniknąć niepotrzebnej frustracji.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe