piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Jak dbać o czyste powietrze w domu?
Tikkurila Optiva Clean Air w odcieniu X447

Jak dbać o czyste powietrze w domu?

WYKOŃCZENIE / Farby i lakiery / 2024-02-01 11:51:57

Zimą, gdy trwa szczyt sezonu grzewczego, niebezpieczny dla zdrowia smog doskwiera szczególnie. Jednak problem złej jakości powietrza dotyczy nie tylko otoczenia zewnętrznego. Okazuje się, że to właśnie w pomieszczeniach może być ono nawet pięć razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Warto więc zadbać o lepszy klimat w domowych wnętrzach, tym bardziej, że szczególnie zimą, to właśnie w czterech ścianach spędzamy zdecydowaną większość czasu. 

Polecane sklepy

allegro

Za złą jakość powietrza odpowiadają m.in. formaldehydy, które de facto są także składnikiem smogu. To toksyczne, silnie aromatyczne substancje chemiczne stosowane w materiałach budowlanych i artukułach codziennego użytku, w tym chociażby w drewnianych meblach czy w lodówkach. Niestety bardzo łatwo przenikają one do organizmu przez układ oddechowy, powodując różnego rodzaju problemy zdrowotne, w tym astmę czy alergie. Uważa się również, że mają działanie kancerogenne. Jednym ze sposobów walki ze szkodliwymi formaldehydami jest wykorzystanie w aranżacji wnętrz farby Tikkurila Optiva Clean Air. 

Opracowana w innowacyjnej technologii oczyszczającej powietrze Tikkurila Optiva Clean Air redukuje stężenie niebezpiecznych formaldehydów w pomieszczeniach, co potwierdzają  przeprowadzone przez niezależne, akredytowane laboratorium badania. Malując nią ściany można więc znacząco poprawić klimat w domu, a przy okazji wykreować piękne wnętrzarskie aranżacje. Można ją bowiem zabarwić na ponad 13 tysięcy odcieni, dopasowując styl wnętrza do reszty wystroju, a przede wszystkim do własnych upodobań. 

Dbając o czyste powietrze warto otaczać się też roślinami. Nie od dziś wiadomo, że poprawiają one klimat w pomieszczeniu, więc w tym przypadku najlepiej sprawdzi się zasada: im więcej, tym lepiej. Roślinność działa jak naturalny filtr, wchłaniając szkodliwe związki z powietrza. Jest też przy tym urokliwą ozdobą wnętrz. Zielone kwiaty doniczkowe wprowadzą do domu żywe kolory i witalność, nadając wnętrzom przytulność. Niezwykle pięknie skomponują się z drewnem i kolorami nawiązującymi do barw ziemi, tworząc pełne naturalności aranżacje, w których wręcz czuć pozytywny, rześki klimat.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe