piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
INDUSTRIALNY KOMFORT
fot. KODO

INDUSTRIALNY KOMFORT

DESIGN / Projektanci / 2022-05-12 16:09:33

35-metrowy apartament na warszawskim Mokotowie, zaprojektowany przez pracownię KODO, to dowód na to, że nawet nieduże mieszkanie może oferować wiele opcji aranżacyjnych. Zastosowanie zindywidualizowanych rozwiązań pozwoliło urządzić niewielką przestrzeń zarówno w sposób funkcjonalny, jak i wysmakowany oraz nowoczesny.

Polecane sklepy

Leroy Merlin4-style.plKameleon ProjektowanieIKEAkoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Za bazę aranżacji przyjęto kluczowe potrzeby mieszkańców – to one stały się podstawą do modyfikacji w układzie pomieszczeń. Priorytetem było połączenie kuchni i strefy dziennej oraz wydzielenie sypialni. Zamiast tradycyjnej ściany wybrano w tym przypadku szklane przepierzenie z kotarami, które optycznie powiększa niedużą przestrzeń, gwarantując przy tym zachowanie prywatności, np. w sytuacji przyjmowania gości.

Dzięki tym rozwiązaniom zyskano jasny podział na funkcjonalne strefy – kuchnię, salon, jadalnię i sypialnię, a także korytarz z szafą w zabudowie i dużym lustrem.

Mieszkanie jest ciekawe nie tylko pod względem funkcjonalnym. Styl loftowy, połączony z lekką klasyką i elementami vintage, estetycznie wyróżnia je na tle zastosowanych rozwiązań. Podstawowe motywy kolorystyczne to gołębi, wpadający w szarość błękit, połączony z ciemnym grafitem i czernią oraz brąz drewna korespondujący z czerwienią ceglanych fragmentów ścian. Pierwszy duet odpowiada za surowy, industrialny klimat, drugi – zmiękcza go i ociepla. Pierwszy króluje w kuchni i łazience, drugi dominuje w części salonowej, natomiast oba subtelnie łączą się w sypialni. Nieoczywisty styl nadają tej przestrzeni silne, czarne akcenty oraz złote dodatki. Niekwestionowaną gwiazdą jest kanapa obita aksamitem w barwie intensywnego turkusu – dowód na to, że mocny akcent kolorystyczny odnajdzie się nawet na najmniejszym metrażu.

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Powierzchnia mieszkania: 34,63 m²  Pomieszczenia: hol, salon z aneksem kuchennym, wydzielona sypialnia, łazienka

Przeznaczenie: singiel/ para/ student

Założenia:

Styl loftowy połączony z lekką klasyką (vintage) i elementami złota. Optyczne powiększenie mieszkania.

Wyzwania:

Mała łazienka, połączenie aneksu kuchennego z częścią dzienną. Wydzielenie stref (przedpokój, kuchnia, jadalnia, salon, miejsce pracy).

Interesujące rozwiązania:

Przeszklenie loftowe wraz z zasłonami oddzielające sypialnię od strefy dziennej.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe