piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Harmonia prywatności
Studio Forma 96

Harmonia prywatności

SYPIALNIA / Meble / 2023-12-29 10:18:06

Część prywatna współczesnych domów i mieszkań jest projektowana z coraz większą starannością. Zastosowane w niej rozwiązania i materiały w niczym nie ustępują tym spotykanym w reprezentacyjnym salonie. To swego rodzaju znak czasów, w których poszukiwanie prywatności i wyciszenia wysuwają się na czoło naszych potrzeb.

Polecane sklepy

allegro

Część prywatna domu to właściwie kilka stref, które łączą się i wzajemnie przenikają. Tworzą otulające, przyjazne środowisko, które zwykłe, codzienne czynności przemienia w osobiste rytuały. Jego przemyślną spójność dodatkowo podkreślają te same rodzaje materiałów wykończeniowych, które konsekwentnie pojawiają się na różnych elementach – okładziny ścienne, regały, fronty szaf czy skrzydła drzwi przejściowych. Otulają one wnętrze ciepłymi kolorami i miłymi w dotyku fakturami, dodając mu nieco klubowego charakteru.

Sypialnia

Najważniejszym meblem jest naturalnie łóżko, ale przyjrzyjmy się temu, co wokół niego. Emanującą spokojnym luksusem przestrzeń wykreuje system paneli ściennych Surface Poliform. Zintegrowane z nimi mogą zostać różnego rodzaju półki, wiszące blaty i komody, oraz drzwi typu pivot o pełnym lub przeszklonym skrzydle. Dla całości estetyczną klamrą będzie ten sam rodzaj forniru, tkaniny, czy skóry ekologicznej.

Wielofunkcyjny Walk-in

Dopełnieniem sypialni jest garderoba typu Walk-in. Tutaj również można przenieść materiały zastosowane w sypialni, uzyskując stylistyczną ciągłość stref. Garderoba Walk-in to nowoczesna interpretacja pokoju garderobianego. Modułowy charakter mebli zapewnia pełną swobodę projektowania nie tylko w ramach jednego modelu. Podążając za naszym stylem życia,  współczesna garderoba typu walk-in to miejsce, które nie tylko porządkuje i eksponuje kolekcję ubrań, butów i dodatków. Wiele modeli Poliform oferuje dodatkowe funkcje, takie jak stanowisko do makijażu, rodzaj niewielkiego biurka czy komodę-wyspę z miejscem na dodatki i biżuterię, widoczną pod szklanym blatem. Tworzą  one nie tylko przemyślaną organizację przestrzeni, ale też wnoszą do wnętrza elementy wyrafinowanego designu, przypominające najbardziej ekskluzywne butiki.

Salon kąpielowy

Wyposażenie salles de bains staje się coraz bardziej bogate i spójne. Swoisty luksus zapewniają różnorodne produkty, od dywanów po tapety, artystyczne lustra-kolaże, czy modułowe szafki i biokominki, które same w sobie są prawdziwymi dziełami sztuki. Przykłady tak wyrafinowanego podejścia można znaleźć w kolekcjach Antonio Lupi. Włoska marka konsekwentnie proponuje do łazienek coraz to nowe elementy, które dotychczas kojarzyliśmy z reprezentacyjnym salonem. Wykonane są one często ze szlachetnych marmurów, skóry, czy nowoczesnych materiałów, jak transparenty Cristalmood®. Dziś nie ma już żadnych wątpliwości - łazienka zyskuje walor prawdziwego salonu kąpielowego.

Potrzebę kreowania spójnego stylem wnętrza dostrzegają producenci tacy jak Poliform. Marka ta z sukcesem prowadzi program „Architectural”, którego celem jest tworzenie przestrzeni holistycznie zintegrowanych. To zobowiązanie do kreowania pomieszczeń, w których każdy element zdaje się dodawać kolejny wątek do opowieści o domu. Tutaj każda linia, każde źródło światła i każdy detal mają za zadanie podkreślać piękno i funkcjonalność, służąc każdej chwili spędzonej w domu – komentuje Joanna Franaszek, ekspertka ze Studia Forma 96. www.sf96.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe