Hafy: Dyskretny urok koronek
Delikatność koronki już dawno ujęła branżę modową, która wykorzystuje ten materiał w każdym sezonie. Tworzone są z niej kreacje wieczorowe, jak i ubrania noszone na co dzień. Czar koronki nie przemija i zaczyna również gościć w naszych domach. Jak zatem dobrze ją wkomponować do współczesnych aranżacji wnętrz?
Koronka stanowi synonim subtelności oraz elegancji. Wprowadza do pomieszczeń element przytulności, który jest tak ważny dla każdego z nas. Jej ponadczasowy charakter sprawia, że możemy nią udekorować nie tylko stół czy kredens, ale również poduszki czy własnoręcznie wykonane świeczniki.
Sielankowy klimat w centrum miasta
Koronka jest niezbędna w stylu rustykalnym. Potęguje efekt sielskości i świetnie komponuje się z antykami czy specjalnie postarzanymi drewnianymi meblami. Ażurowe ozdoby w tak zaaranżowanym mieszkaniu dodadzą mu przytulności i będą przywodzić na myśl dom na wsi oraz błogi wypoczynek. W takim wnętrzu, nie musimy się ograniczać z ilością dekoracji. Im więcej ozdób, tym bardziej będziemy wzmacniać stworzony przez nas nietuzinkowy klimat. Będzie on sprzyjał nie tylko relaksowi, ale również spotkaniom z rodziną czy przyjaciółmi. W stylu rustykalnym koronka może występować w sypialni, kuchni, salonie oraz w pokoju dziecięcym. Z powodzeniem może być wykorzystana jako aplikacja na poduszce, narzuta na łóżko, osłonka na doniczkę czy tradycyjnie jako serwetka lub obrus.
Przytulność w lofcie
Surowość stylu industrialnego może z czasem okazać się dla nas zbyt nużąca ze względu na stonowane kolory czy minimalistyczne meble i ozdoby. Taką ascetyczność wnętrza możemy w prosty sposób przełamać, chociażby koronką. - Połączenie tradycji z nowoczesnością pozwoli uzyskać unikatową aranżację, która wprowadzi do pomieszczenia klimat domowego ogniska. Gdy nie jesteśmy pewni, czy chcemy w od razu w pełni przekształcić styl naszego mieszkania możemy zacząć metamorfozę od małych elementów takich jak koronkowe podkładki pod kieliszki czy ozdoby na świeczniki - doradza Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft.
[[[zdjecie,7209,duze]]]
Zaakcentowana klasyka
Wnętrza urządzone w stylu klasycznym cechuje przede wszystkim elegancja i dobry smak. Pojawiają się w nich pozłacane oraz srebrne elementy dekoracyjne, które często są stylizowane na antyki. Luksus i przepych pomieszczeń podkreślają duże fotele pokryte ciężkimi tkaninami takimi jak aksamit czy welur oraz drapowane zasłony w oknach. Całość najczęściej wieńczy kryształowy żyrandol. By tak zaaranżowane pomieszczenia nie wydawały się przytłaczające, możemy z powodzeniem zastosować koronkowe detale. Dzięki swojej delikatności nie tylko podkreślą, ale również nadadzą subtelności wnętrzu w stylu klasycznym. Finezyjna podkładka pod cukierniczkę czy pod porcelanowe figurki pozwolą wprowadzić do niego odrobinę rodzinnego ciepła. Koronkę można uznać za ponadczasowy dekor, który potrafi zaadaptować się w każdym stylu architektonicznym. W zależności od naszych upodobań, może ona przeważać nad innymi dekoracjami lub łagodnie je podkreślać.
źródło: haft/pięknydom24.pl