Grzejnik, który latem chłodzi
Grzejnik rewersyjny (grzanie lub chłodzenie) przeznaczony jest do współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak np. pompa ciepła, czy kocioł kondensacyjny, jako bardziej alternatywa dla ogrzewania podłogowego. 100% energii pochodzić może z pompy ciepła lub jego praca może być wsparta przez element grzewczy.
Praca urządzenia w systemie rewersyjnym umożliwia automatyczne przejście, z trybu grzania do chłodzenia i odwrotnie. Dzięki temu gwarantuje komfort przez cały rok - ciepło zimą, a chłód latem.
Energia odnawialna.
Panama pracuje z uwzględnieniem odzysku energii, z naturalnego źródła:
- woda
- powietrze
- słońce.
Zachowuje przy tym optymalną równowagę pomiędzy komfortem cieplnym, a oszczędnością energii. Średni procentowy udział energii odzyskanej, do energii włożonej, wynosi średnio 70/30%.
Urządzenie może pracować również w trybie Eko, w którym 100% energii pochodzi z energii odnawialnej, wyprodukowanej przez współpracującą pompę ciepła.
2 elementy grzewcze.
Dwa oddzielne elementy grzewcze grzejnika stanowią:
- element główny wykonany z aluminium
- folia grzewcza, która pokrywa przednią obudowę urządzenia.
Dzięki dużej powierzchni grzewczej, energia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę, w każdej części pomieszczenia, a także wysoką jakość powietrza.
Wydajny i cichy wentylator.
W grzejnik rewersyjny, z oferty Atlantic Polska, wbudowano wydajny wentylator Ventilo, który niezależnie od pory roku, produkuje duże ilości ciepła, w określonym przedziale czasowym.
Wykorzystując kontrolę prędkości wentylatora, jak i moc elektrycznego elementu grzewczego, urządzenie minimalizuje hałas (do max. 21 dBA), zapewniając przy tym optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia. Dzięki temu może być zainstalowane w sypialni, gdzie nie utrudni spokojnego snu.
Sterowanie aplikacją w telefonie.
Panamą, dzięki bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami, sterować można poprzez aplikację mobilną Cozytouch. Umożliwia ona rozbudowaną kontrolę:
- parametrów pracy grzejnika
- bieżących kosztów związanych z jego eksploatacją.
Dzięki temu użytkownik może zaoszczędzić, w skali roku, 25% wartość % energii.
Smart.
To samouczący się system zaawansowanej elektroniki, który zbiera i analizuje dane o swej pracy. Dzięki temu planuje produkcję i zużycie energii w skali tygodnia.
Kompaktowa budowa oraz wysublimowany design to kolejne zalety, które pozwolą wkomponować się w aranżację dowolnego pomieszczenia. Model 500, którego moc wynosi 954 W kosztuje 2 823 zł. Natomiast cena modelu 1000, o mocy 1905 W, to 3 137 zł.
źródło: atlantic/pieknydom24.pl