FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN – nowe produkty w portfolio ROCKWOOL
Firma ROCKWOOL, lider w produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadza na rynek dwa nowe produkty przeznaczone do przeciwpożarowego zabezpieczenia elewacji – FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FSN. Płyty te tworzą niepalną barierę ogniową, zaprojektowaną specjalnie do podnoszenia bezpieczeństwa pożarowego elewacji ocieplanych metodą ETICS ze styropianem.
Nowe produkty w portfolio ROCKWOOL stanowią dodatkowy element bariery ogniowej i gwarantują ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia po elewacji. FRONTROCK FS przeznaczony jest do zabezpieczania przeciwpożarowego w postaci niepalnych pasów elewacji, a FRONTROCK FSN do zabezpieczania naroży okiennych. Oba produkty, ze względu na swoje parametry wytrzymałościowe, mogą być mocowane na wszelkich podłożach, na których dopuszczalne jest zastosowanie systemów ETICS: zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji.
FRONTROCK FS i FRONTROCK FSN nie wymagają wcześniejszego przygotowania do montażu, takiego jak docięcia czy obróbki. Produkt jest fabrycznie gruntowany, dzięki czemu montaż przebiega łatwo i szybko, i nie wymaga od wykonawcy użycia specjalistycznych narzędzi. Dodatkową ochronę mechaniczną zapewnia utwardzona wierzchnia warstwa płyt, a ich stabilność termiczna gwarantuje szczelność pasów ochrony pożarowej. Co ważne, wymiary i właściwości płyt FRONROCK FS i FRONTROCK FSN odpowiadają wymaganiom przedstawionym w „Wytycznych projektowania ociepleń elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe”, wydanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa.
– Wprowadzenie na rynek płyt FRONTROCK FS oraz FRONTROCK FSN jest bezpośrednią odpowiedzią na konieczność zmian przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej budynków – mówi Monika Hyjek, Menedżer ds. Bezpieczeństwa Pożarowego w ROCKWOOL Polska – W ROCKWOOL od 25 lat obserwujemy sytuację na polskim rynku i zauważamy postęp, który dokonuje się zarówno w jakości materiałów, sposobach montażu czy wymaganiach izolacyjnych budynków. Sukcesywne zwiększanie się grubości izolacji to niewątpliwie pozytywne zjawisko w kontekście wzrostu efektywności energetycznej budynków w Polsce. Z drugiej strony, nasze analizy oraz wymiana doświadczeń ze środowiskiem zgromadzonym wokół problematyki bezpieczeństwa pożarowego wskazują, że wybór odpowiedniej izolacji pozytywnie wpływa na zmniejszenie obciążenia ogniowego, a co za tym idzie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia pożaru elewacji. Obserwacje te wynikają z analizy zdarzeń pożarowych. Dlatego podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, takich jak Francja, Niemcy, Czechy czy Słowacja, powinniśmy pracować nad wdrażaniem rozwiązań, które pozwolą nam to ryzyko ograniczać, a tym samym maksymalizować bezpieczeństwo każdego mieszkańca budynku, niezależnie od kondygnacji, na której mieszka.
Więcej informacji na temat produktów można znaleźć na stronie www.rockwool.pl.
źródło: pieknydom24.pl