piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ferro - Wybieramy zlewozmywak

Ferro - Wybieramy zlewozmywak

KUCHNIA / Systemy kuchenne / 2021-11-16 10:47:08

Choć zmywarki na dobre zagościły w naszych kuchniach, nie znaczy to, że nie potrzebujemy zlewozmywaków. Wręcz przeciwnie. Są wciąż niezbędne. W zmywarce nie opłuczemy warzyw, owoców, mięsa. Nie napełnimy wodą czajnika czy wazonu. Nie umyjemy rąk podczas wykonywania kulinarnych czynności… Konieczny jest zlewozmywak – wygodny, estetyczny, idealnie dobrany do kuchni i naszych potrzeb. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiedni model.

Polecane sklepy

allegro

Granitowe

Zlewozmywaki granitowe uznaje się za najtrwalsze. Bo są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, działanie wysokiej temperatury, substancji kwasowych czy zasadowych. Poza tym mają ciekawą kolorystykę, którą dopasujemy do wystroju każdej kuchni.

Przykładem Mezzo II z ciemnej aranżacji. To model jednokomorowy (bo też często w kuchni ze zmywarką nie potrzebujemy większego). Ma formę prostokąta 58 x 48 cm, więc umyjemy w nim nawet blachę z piekarnika. Grafitowa barwa została idealnie dobrana do blatu wyspy kuchennej. W tym samym odcieniu jest wylewka nowoczesnej baterii Zumba II. Zlew wpuszczany jest blat, z którym tworzy niemal jedną całość. W zestawie znajdują się automatyczny korek sterowany za pomocą pokrętła, a także syfon z możliwością podłączenia zmywarki czy pralki. Na zlewozmywak producent daje aż 15 lat gwarancji.

Jeśli kuchnię urządziliśmy w beżach czy szarościach – nie ma problemu. Dostępne są wersje Mezzo II w kolorze piasku czy szarym, jak również idealnie kolorystycznie dopasowane do nich baterie, nie tylko Zumba, ale także z linii Freya zaprojektowanej specjalnie z myślą o granitowych zlewach.

Niektórzy zdecydują się na zlewozmywak z ociekaczem, jak Mezzo II o wymiarach 78 x 48 cm. Co ważne, to tzw. model odwracalny, czyli pozwalający na zmianę pozycji komory i ociekacza.

W kolekcji znajdziemy modele o dwóch komorach – o tej samej czy zróżnicowanej wielkości. Niewielka komora posłuży do umycia sztućców czy rozmrożenia mięsa...

Jeśli zależy nam na oszczędnym gospodarowaniu miejscem, z pomocą przyjdzie okrągły model zlewozmywaka Mezzo II o średnicy 51 cm. Uważa się, że owalne zlewy łatwiej utrzymać w czystości.

Stalowe

Do bardzo trwałych zlewozmywaków zaliczane są oczywiście produkty stalowe. Charakteryzują się odpornością na działanie różnych substancji i wysokich temperatur, na uderzenia i ścieranie.

Stal bywa wypolerowana na wysoki połysk albo matowa, czyli satynowa. Popularna jest też faktura przypominająca tkaninę. Oprócz ciekawego efektu wizualnego jej zaletą jest to, że nie widać na niej zacieków.

I tu mamy modele jednokomorowe i dwukomorowe, owalne, prostokątne i kwadratowe, z ociekaczem i bez niego. Zostały wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304. Są mocowane w blacie lub na blacie.

Jednym z przykładów jest jednokomorowy model 48 x 48 cm, gładki, wpuszczany w blat. Posiada przelew boczny i syfon z komplecie. Projektant umieścił ten właśnie zlewozmywak w aranżacji z wyspą w kuchni urządzonej w industrialnym stylu: z cegłą w różnych odcieniach beżu i brązu na jednej ze ścian, ze stalowymi, warsztatowymi szafkami dolnej zabudowy. Stalowemu zlewozmywakowi towarzyszy stojąca bateria Fiesta.

Dwukomorowy stalowy zlewozmywak o wymiarach 50 x 80 cm, z przelewem, jest modelem nakładanym na blat. Ma fakturę lnu. Dobrano do niego minimalistyczną stojącą baterię Rapsody wykończoną chromem. Metalicznie połyskujące elementy strefy zmywania wprowadzają klimat nowoczesności w minimalistycznej, białej stylizacji.

Zdjęcia aranżacyjne przedstawiają zlewozmywaki i baterie marki Ferro.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe