piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Expo Adjust  – wielkie możliwości w małej, nowoczesnej konstrukcji

Expo Adjust – wielkie możliwości w małej, nowoczesnej konstrukcji

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2022-02-14 10:36:11

Energooszczędna technologia i wysoka efektywność świetlna zamknięte w małej konstrukcji o minimalistycznym designie. Nowa lampa Expo Adjust zaakcentuje elementy aranżacji i wyposażenia wnętrz w iście scenicznym stylu. Ta uniwersalna oprawa nawiązująca do modnych loftów, świetnie sprawdzi się we wszelkich nowoczesnych przestrzeniach komercyjnych i wysmakowanych apartamentach.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Projekt lampy, autorstwa Jakuba Zarzyńskiego, został wykonany z myślą o nowoczesnych pomieszczeniach, w których światło jest narzędziem do kreacji wnętrza i budowania klimatu przestrzeni. Expo Adjust w swojej małej konstrukcji mieści technologię zapewniającą imponujące parametry. Ten wysokiej jakości aluminiowy projektor ze źródłem światła LED oferuje niespotykaną w tej kategorii produktów skuteczność świetlną dochodzącą aż do 140 lm/W. Zaskakująca efektywność została dodatkowo połączona z bardzo wysokim współczynnikiem oddawania barw (Ra>90). To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie oczekuje się najwyższej jakości światła przy zachowaniu energooszczędności. Warto podkreślić, że niezwykłe możliwości świetlne mieszczą się w oprawie o niewielkich rozmiarach, która jest przy tym bardzo solidna i wytrzymała. Projektant postawił także na wysoką jakość materiałów i detale, dzięki którym nadał lampie loftowego charakteru.

Expo Adjust projektowałem z myślą o nowoczesnych wnętrzach komercyjnych, w których ważne jest podkreślanie elementów wyposażenia, ekspozycji oraz budowanie atmosfery przestrzeni poprzez światło. Zależało mi na subtelnie wyrazistej konstrukcji i kompaktowej formie, która zmieści w sobie elementy technologiczne zapewniające duże możliwości świetlne. Myślałem o tym trochę jak o oświetleniu scenicznym. Dzięki współpracy z inżynierami z Lena Lighting udało się osiągnąć mały gabaryt w stosunku do dużych możliwości oświetleniowych i zapewnić przy tym wysoką energooszczędność. Chciałem jednak, by lampa oprócz bardzo dobrych parametrów i małych rozmiarów, była dopełnieniem reprezentacyjnych, także odważnych wnętrz architektonicznych – stąd wykańczająca opływową formę lampy siatka maskująca znana z modnych przestrzeni loftowych. Postawiłem też na uniwersalność. Expo Adjust  sprawdzi się zarówno w restauracjach, hotelach, przestrzeniach sklepowych, jak i na stoiskach wystawienniczych – mówi Jakub Zarzyński projektant.

Expo Adjust jest oferowane z systemem markowych szynoprzewodów, na których montowane są projektory, co zwiększa możliwości aranżacyjne i ułatwia dopasowanie oświetlenia już po dokonanym montażu. Wersja ZOOM z regulacją kąta świecenia w zakresie od 22-55⁰ dodatkowo zwiększa zdolności adaptacyjne produktu, co jest bardzo wygodne w przypadku zmiany wystroju, czy konieczności oświetlenia nowej  ekspozycji.

Kompaktowy, niewielkich rozmiarów, aluminiowy korpus z radiatorem sprawnie odprowadza nadmiar ciepła. Konstrukcja została też wyposażona w estetyczną puszkę z ABS, która skutecznie maskuje umieszczony w niej zasilacz.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe