Ekspresowy montaż ogrzewania podłogowego - Knauf Therm Floor Heating
Wodne ogrzewanie podłogowe jest obecnie bardzo często układane w pomieszczeniach, takich jak łazienka czy salon na parterze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w zakresie zastosowania tego rozwiązania w części budynku firma Knauf Industries uruchomiła nowy kanał sprzedaży detalicznej płyt podłogowych Knauf Therm Floor Heating.
Wraz z rozwojem technologii ogrzewania podłogowego stało się ono wyjątkowo atrakcyjną alternatywą dla grzejników ściennych. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań grzewczych taka instalacja działa w niskich temperaturach, pozwalając na duże oszczędności energii i poprawę komfortu przebywania w całym domu. Ze względu na subtelny i równomierny sposób oddawania ciepła ogrzewanie podłogowe nie wywołuje zjawiska wzbijania kurzu, co może być dużą zaletą dla osób z alergią lub chorobami układu oddechowego. Atuty podłogowej instalacji grzewczej można docenić zwłaszcza w łazienkach, ze względu na możliwość szybkiego osuszenia podłogi i wysoki komfort cieplny, jaki jest odczuwalny przy dotknięciu posadzki bosą stopą. To właśnie z myślą o zastosowaniach w pomieszczeniach o małym metrażu firma Knauf Industries uruchomiła szybkie wysyłki kurierskie niewielkich ilości płyt Knauf Therm Floor Heating bezpośrednio do odbiorcy finalnego.
Szybko, na miejsce i ile chcesz
Montaż ogrzewania podłogowego to zazwyczaj stosunkowo skomplikowany proces, którego kluczowym elementem jest uzgodnienie projektu i dobór odpowiednich technologii systemowych. Koniecznym warunkiem poprawnego wykonania takiej instalacji jest odpowiednie odizolowanie termiczne rur grzewczych pracujących w niskich zakresach temperatur od wylewki podłogowej na gruncie, co pozwala uniknąć ubytków drogocennego ciepła. Do tej pory problemem przy wykonywaniu instalacji ogrzewania podłogowego w pojedynczych pomieszczeniach budynku była konieczność zamówienia z hurtowni jednorazowo większej ilości styropianu, niż wymaga tego metraż niewielkiej kuchni czy łazienki. Oznaczało to, że prace związane z montażem ogrzewania podłogowego musiały iść w parze np. z termoizolacją podłóg w innych pomieszczeniach czy ociepleniem elewacji. W ramach nowej usługi sprzedaży detalicznej wystarczy zamówić u dystrybutora płyty Knauf Therm Expert Floor Heating w minimalnych ilościach już od jednej palety, a zostaną dostarczone bezpośrednio od producenta przesyłką kurierską. Na jednej palecie mieszczą się cztery kartony o łącznej powierzchni krycia 30,8 m2 lub 24,64 m2 odpowiednio dla płyt o grubości 20 mm i 30 mm. Takie ilości to dokładnie tyle, ile jest potrzebne do wykonania izolacji podłogi w salonie lub niewielkiej kuchni i łazience. Co więcej, skraca się czas oczekiwania na materiał, gdyż realizacja zamówienia przez kuriera trwa do trzech dni roboczych. Duża przewidywalność czasowa usługi pozwala łatwo skoordynować dostawę z pracami firmy wykonawczej. Samo zastosowanie płyt Knauf Therm Floor Heating przekłada się natomiast na przyspieszenie kolejnego etapu, jakim jest montaż rur grzewczych.
Click… i ogrzewanie ułożone
Budowa płyt Knauf Therm Heating sprawia, że czas wykonania 1m2 podłogi skraca się aż o 20% w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań! Materiał posiada większe niż standardowo stosowane płyty styropianowe wymiary 1100x700 mm, dzięki czemu jednorazowo można nimi pokryć większą powierzchnię, co znacząco wpływa na usprawnienie układania termoizolacji. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym krawędziom płyty są trwale łączone „na zamek”, co dodatkowo zapobiega przeciekaniu wylewki pomiędzy płytami i warstwami ułożonego styropianu. Na wierzchu płyt znajdują się specjalnie ukształtowane wypustki, które umożliwiają osadzanie rur na zatrzask, bez użycia dodatkowych akcesoriów montażowych. Orurowanie jest blokowane w określonym położeniu, dzięki czemu jest w pełni zatopione w wylewce. Struktura płyty z wypustkami znacząco ogranicza także ilość potrzebnej do wykonania wylewki masy posadzkowej, bo aż o 25% w porównaniu do wylewki na zwykłej płycie EPS z folią metalizowaną, co przekłada się na dalsze oszczędności w kosztach inwestycji.
źródło: kanuf/pieknydom24.pl