piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Ekologiczne prysznice

Ekologiczne prysznice

AKCESORIA / Baterie łazienkowe / 2022-11-22 11:18:12

Życie zgodnie z zasadami eko stało się dla wielu filozofią, która kieruje ich codziennymi wyborami. I słusznie – natura zasługuje na jak najlepsze traktowanie. Kupujemy rozważniej, segregujemy śmieci, wsiadamy na rower, a w łazience montujemy prysznic. Najlepiej taki, który zapewni komfortową kąpiel i pomoże oszczędzić wodę.

Polecane sklepy

allegro

Łazienka to królestwo wody. Wykorzystujemy ją zarówno do mycia się, jak i spłukiwania toalety. Według danych statystycznych, każdy z nas zużywa średnio ok. 100 litrów wody dziennie. Jeśli liczba ta nie zrobiła na Was wrażenia, warto uświadomić sobie, że zasoby wody na świecie i w Polsce stale się kurczą. Już dziś z powodu braku dostępu do niej cierpi ponad 2 mld ludzi. Nasz kraj jest natomiast jednym z tych europejskich państw, które posiada najmniejsze zasoby wody pitnej. Tylko w tej perspektywie widać, jak istotne jest racjonalne korzystanie z niej w każdym gospodarstwie domowym. W kontekście łazienki warto przyjrzeć się możliwościom codziennego, efektywnego ograniczenia zużycia wody. Idealnym pomysłem jest zamiana kąpieli w wannie na prysznic.

Ile wody można oszczędzić dzięki prysznicom?

Już sam wybór natrysku w łazience jest skutecznym sposobem na oszczędności. Do napełnienia średniej wielkości wanny potrzeba bowiem ponad 100 litrów wody. A podczas 5-minutowego prysznica z wykorzystaniem standardowego zestawu natryskowego zużyjemy blisko połowę tej liczby. Ale można oszczędzić więcej. Jak? Wybierając ekologiczne zestawy prysznicowe - takie jak te z linii VerdeLine firmy Ferro. Dzięki nim zmniejszymy tę sumę nawet o kolejne 20 litrów.

Jak poznać ekoprysznic?

Ekologiczny natrysk powinien być wyposażony w elementy, które umożliwią mu efektywne i oszczędne dysponowanie wodą. Wśród nich należy wymienić: system napowietrzania wody, ogranicznik przepływu oraz regulator ceramiczny. Wszystkie te elementy posiadają ekozestawy firmy Ferro, takie Kanto Black VerdeLine czy Vitto Black VerdeLine.          

              

Jak udogodnienia te wpływają na jakość kąpieli pod prysznicem? Ograniczniki przepływu zmniejszają ilość wody (nawet o 50%), która dociera do rączki natryskowej lub deszczownicy. System napowietrzający Air-In System ma natomiast za zadanie tworzenie miękkiego i szerokiego strumienia niezbędnego do komfortowej kąpieli. W tym celu zasysa powietrze i miesza je z wodą. Wbudowane w armaturę prysznicową nowoczesne głowice ceramiczne umożliwiają bardziej precyzyjne sterowanie wypływem. Dzięki nim, nie tracimy wody, na przykład na mało dokładne sterowanie ustawieniem jej temperatury. Sprzyja temu także wybór baterii jednouchwytowych.

Ekologia i design

Propozycje Ferro udowadniają, że ekologia idzie w parze z designem. Nowe zestawy Kanto Black VerdeLine oraz  Vitto Black VerdeLine wyróżniają się prostym, eleganckim wzornictwem. Mają też bardzo modne, satynowe wykończenie w kolorze czarnym. Kanto Black VerdeLine posiada prostokątną deszczownię o wymiarach 20x30 cm, rączkę natrysku z trzema rodzajami strumienia i praktyczną półkę na kosmetyki. Vitto Black VerdeLine to natomiast rozwiązanie ze zintegrowaną baterią prysznicową. Posiada deszczownię o wymiarach 20x20 cm oraz 1-funkcyjną rączkę natrysku. Ferro proponuje także ekozestawy prysznicowe wykończone w kolorze ponadczasowego chromu, jak Amiga VerdeLine. To rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w różne łazienkowe aranżacje. A przy okazji podczas kąpieli pod prysznicem pomaga zaoszczędzić blisko połowę wylewanej wody w porównaniu do standardowych rozwiązań natryskowych!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe