

4iQ
Drzwi do sypialni
Choć najnowsze trendy wnętrzarskie faworyzują przestrzenie otwarte, nieprzedzielone ściankami, jedno się nie zmienia: drzwi do sypialni są wciąż niezbędne. Nie ma bowiem lepszego strażnika intymności, prywatności i ciszy.
Jakie powinny być sypialniane drzwi? Solidne, estetyczne i dopasowane do stylu pomieszczenia. Mogą wtapiać się w tło albo wręcz przeciwnie – stanowić wyrazisty element wystroju. Oto przykładowe aranżacje.
Wnętrze glamour olśniewa, czaruje, ze smakiem łącząc luksus z elegancją i przytulnością. Jest miło, miękko, tak jak w sypialni być powinno. Najważniejszy mebel – łóżko – ma pikowany zagłówek, który zapewnia komfort, a jednocześnie wprowadza buduarowy klimat. Podobnie jak tapicerowana pluszowym materiałem ławeczka i puszysty, biały dywan, przyjemny w dotyku. Na łóżku obowiązkowo musi być narzuta i mnóstwo poduszek: atłasowych, ale nie tylko, bo glamour lubi kontrasty matu z połyskiem. Wśród dodatków przeważa jednak zdecydowanie to, co się srebrzy, złoci, szkli, mieni i błyszczy. Stąd ozdobne lampki, szklane stoliki, lśniący wazon z delikatnymi białymi kwiatami, a nawet pełen tajemniczego światła duży obraz. Doskonałym tłem dla tego zestawu są jasne ściany z równie jasnymi drzwiami oraz harmonizującymi z nimi subtelnymi listwami gzymsowymi i podłogowymi. Pełne, sosnowe, bezsęczne drzwi Nefryt z serii Premium/Radex firmy 4iQ mają ciekawy układ wąskich i szerokich płycin.
W mniejszej sypialni sprawdzi się model Roma 2S z dwiema niewielkimi szybkami z mlecznego szkła w górnej części. Przenika przez nie dyskretnie światło z wnętrza po drugiej stronie, dzięki czemu skrzydło nabiera lekkości. Ciekawy „efekt glamour” wprowadzają szklane tafle drzwi przesuwnych garderoby, a także trzy ramki z fragmentami dekoracyjnych tapet w kwiatowe – złote i srebrzyste – wzory. Wzrok przykuwa designerska biała lampa sufitowa uformowana w różę. Kilka drobiazgów udało się wypatrzyć na targu staroci – to klasyczny budzik i żeliwne świeczniki.
Nie zawsze drzwi są tylko tłem. Czasem stają się głównym wyznacznikiem stylu, na przykład loftowego. Taką rolę pełni model Loft II z serii Loft/Radex. To sosnowe drzwi przesuwne, z wyraźnymi sękami, o ozdobnych skośnych i poziomych wzmocnieniach. Uwagę zwraca ich zdecydowana barwa wenge, która współgra z ciemnymi meblami. Ściany i podłoga są utrzymane w jasnej tonacji. Całość – choć w industrialnym klimacie – jest przyjazna i przytulna.
Model drzwi Bergen z serii Classic ma cztery mleczne szyby oddzielone szprosami i dwie płyciny. Skrzydło wykonano z klejonego drewna sosnowego o wyraźnych sękach. Doskonale komponuje się z belkowanym sufitem, drewnianą podłogą, dekoracyjną narzutą na łóżko, z kolorowymi poduszkami. Powstaje miły, rustykalny klimat.
Na koniec pomysł na drzwi do dziecięcej sypialni. Wybrano model Malaga 7S z serii Premium – z siedmioma przeszkleniami. Dzięki nim rodzice bez wchodzenia do pokoju wiedzą, czy pociecha leży już w łóżku, czy wciąż baraszkuje. Uniwersalny design drzwi sprawia, że pasują zarówno do pokoju urządzonego w typowo dziecięcym stylu – z kolorowymi ścianami, dywanikiem w kropki, bajkowymi lampkami – jak i do kreacji zgodnej z gustem zbuntowanego nastolatka. Skrzydło, jak wszystkie z prezentowanych serii, można pomalować lub polakierować.
W artykule wykorzystano aranżacje firmy 4iQ
4iQ, www.4iq.com.pl
źródło: pieknydom24.pl
