piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Drzwi do nowoczesnych sypialni
4iQ_RADEX_NEFRYT

Drzwi do nowoczesnych sypialni

SYPIALNIA / Inne / 2019-04-26 09:23:10

Sypialnia to pomieszczenie szczególne. Jej wystrój wpływa na jakość snu, a tym samym nasze samopoczucie na co dzień. Dlatego też podczas aranżowania tego wnętrza należy z dbałością dobrać każdy z elementów wyposażenia. Szczególną uwagę warto poświęcić drzwiom, które oddzielają sypialnię od reszty mieszkania, sprawiając iż staje się ona przestrzenią osobistą i kameralną.

Polecane sklepy

allegro

Cisza oraz poczucie bezpieczeństwa stanowią podstawowe wymogi niezbędne do pełnego zrelaksowania się i zdrowego snu. Za oba te elementy w dużej mierze odpowiadają drzwi do sypialni. Dlatego też podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka ich ważnych cech: solidność, izolację akustyczną, funkcjonalność. Oprócz tego, prawidłowo wybrany model powinien także gustownie wpisywać się w ogólną stylistykę całego wnętrza. Drzwi oferowane przez firmę 4iQ znakomicie łączą wszystkie te zalety, będąc idealną propozycją dla każdego, kto ceni komfort oraz elegancję.

W nowoczesnych sypialniach bardzo dobrze sprawdza się estetyczny umiar. Harmonijnie urządzone wnętrze o jednolitych barwach sprzyja relaksowi, nie przytłacza i nie dekoncentruje. Aby jednak osiągnąć taki efekt, należy spójnie dobrać wszystkie elementy – w tym także drzwi. W przykładowej aranżacji prosty, sosnowy model Iława znakomicie współgra ze stylem jasnej sypialni, atrakcyjnie uzupełniając kolorystykę ścian oraz pościeli. Dzięki temu połączeniu całe wnętrze nabiera spokojnego, odprężającego charakteru, który z pewnością docenimy po ciężkim, pracowitym dniu.

Biały to jeden najpopularniejszych kolorów wykorzystywanych w sypialniach. Wybór właśnie tej barwy posiada kilka uzasadnień: doskonale pasuje ona do jasnej pościeli, stanowi uniwersalne tło dla niemal każdego rodzaju dekoracji, a także dodaje pomieszczeniu wrażenia przestronności. W kompozycji opartej na bieli znakomicie sprawdzą się drewniane, bezsęczne drzwi. Przedstawiony na fotografii model Roma gustownie wpisuje się w aranżacyjny pomysł na całe wnętrze, pełniąc równocześnie funkcję dekoracyjną. Tak urządzona sypialnia urzeka elegancją, nie tracąc jednak nic ze swojego komfortu.

Drzwi do sypialni stoją na straży naszej prywatności. Nie oznacza to jednak, iż zawsze muszą być pozbawione przeszklenia. Wybór odpowiedniego modelu pozwala bowiem połączyć oba te elementy. Przeszklenie mleczne sprawia, że pomieszczenie zyskuje dodatkowe doświetlenie, równocześnie zachowując swój kameralny charakter. Tego typu drzwi to doskonała propozycja do sypialni o niewielkich lub nietypowo rozmieszczonych oknach – na przykład tych znajdujących się na poddaszu.

Nowocześnie urządzony pokój dziecięcy powinien być nie tylko atrakcyjny, ale również praktyczny i funkcjonalny. Zazwyczaj służy bowiem także jako sypialnia. Drzwi do takiego pomieszczenia muszą dawać dziecku poczucie posiadania własnej przestrzeni. Równocześnie powinny komponować się z otoczeniem, wzbogacając jego estetykę. Warto rozważyć więc zakup modelu ciekawego wizualnie, który ożywi całą sypialnię, nadając jej radosnej, pogodnej atmosfery. Na zamieszczonej fotografii wykorzystano w tym celu drzwi Malaga 7S z serii Premium. Są one jednym z jaśniejszych elementów całej aranżacji i pełnią rolę kolorystycznego przejścia pomiędzy białym sufitem a beżową podłogą.

W przykładowych aranżacjach wykorzystano produkty marki Radex, oferowane przez firmę 4iQ.

4iQ GROUP, www.4iq.com.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe